Кому довіряють українці: опубліковано свіжий рейтинг європейських та українських лідерів

Найменш прихильне ставлення зафіксовано до прем'єра Віктора Орбана, Олександра Лукашенка та Володимира Путіна.
Element5 Digital  / unsplash.com
Element5 Digital / unsplash.com

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", серед європейських лідерів найпозитивніше сприймають президента Франції Еммануеля Макрона (77%), очільника Польщі Анджея Дуду (72%) та голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн (67%).

Про це свідчать дані соціологічної компанії.

Читайте також:

Більше половини респондентів висловили позитивне ставлення до канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана (по 57%) і прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера (56%). Порівняно з минулим роком рівень підтримки більшості цих політиків зріс. Для Макрона та Стармера показники позитивного ставлення сягнули рекордних значень за весь період спостережень.

Найменш прихильне ставлення зафіксоване до прем'єра Угорщини Віктора Орбана (11%), президента Білорусі Олександра Лукашенка (8%) і президента Росії Володимира Путіна (1%).

Що стосується довіри до українських політиків, дві третини громадян (65%) підтримують президента України Володимира Зеленського, тоді як третина опитаних йому не довіряють. Порівняно із січнем рівень довіри до нього зріс із 57%. Екс-головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному довіряють 76% українців, а 16% висловлюють недовіру.

Серед інших політичних фігур 34% респондентів висловили довіру Сергію Притулі, тоді як 51% - не довіряють йому. Петру Порошенку довіряють 22%, а 76% ставляться до нього негативно. Дмитро Разумков отримав 19% довіри проти 41% недовіри, а Юлія Тимошенко - 11% довіри за 86% негативних відгуків.

Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,8%. Терміни проведення: 20-21 лютого 2025 р.

Раніше ми писали про те, що, згідно з опитуванням КМІС, українці почали більше довіряти Володимиру Зеленському.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK