Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних працівників підприємств критичної інфраструктури та підприємств оборонного промислового комплексу. Нові правила дозволять забезпечити стабільну роботу ключових галузей економіки та оборони країни. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Так, збільшено квоту бронювання до 75% для підприємств, що забезпечують централізоване водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру систем життєзабезпечення.
Крім того, спрощено вимоги для енергетичних компаній, що постраждали від війни, зокрема, для виробників електричної та теплової енергії, генеруючі потужності яких були пошкоджені чи зруйновані. Для них скасовано вимоги щодо відсутності податкової заборгованості та середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн.
Також до списку підприємств, які можуть бронювати своїх людей, додають два важливі підприємства Міноборони: Агенцію оборонних закупівель і Державний оператор тилу. Вони займаються закупівлями для армії, тому їм потрібен стабільний персонал.
Щоб підприємство могло забронювати своїх працівників, воно має відповідати таким критеріям:
- Мати статус критично важливого підприємства відповідно до критеріїв Міноборони або профільного держоргану.
- Займатися ключовими напрямами діяльності, зокрема виробництвом, транспортуванням чи постачанням енергії, водопостачанням, водовідведенням, поводженням із відходами або виконувати оборонні замовлення та забезпечувати потреби військових частин.
Процес бронювання залишатиметься цифровим та проходитиме через портал "Дія" за аналогією з чинною процедурою. Відповідальність за формування списків критично важливих підприємств нестимуть Міноборони та відповідні державні органи.
Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє підприємствам, що обслуговують об'єкти критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників.