В Україні спростили підтвердження стажу для певної категорії працівників: кого стосується

Уряд спростив процедуру підтвердження роботи за фахом для працівників архітектурної сфери.
Ілюстративне фото / depositphotos.com
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка спрощує процес поновлення кваліфікаційного сертифіката для виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.

Читайте також:

Відтепер не потрібно проходити процедуру професійної атестації, якщо в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) відсутня інформація про стаж роботи за фахом понад три роки.

У міністерстві нагадали, що наприкінці минулого року в ЄДЕССБ з'явився механізм автоматичного підтвердження роботи за фахом понад три роки. Це підтвердження є необхідною умовою для забезпечення дійсності кваліфікаційного сертифіката, який дає право на виконання окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури. 

Читайте також:

Наразі після подання відповідної заяви, якщо вся необхідна інформація наявна в Реєстрі будівельної діяльності ЄДЕССБ, безперервність досвіду підтверджується автоматично. Відповідний запис з'являється в електронній системі.

Однак у разі відсутності в Реєстрі інформації про роботу за фахом понад три роки та підвищення кваліфікації протягом п'яти років автоматично вноситься запис про порушення цих вимог. Кваліфікаційний сертифікат за таких обставин автоматично припиняє дію.

Читайте також:

Згідно з новим рішенням уряду в разі припинення дії сертифіката виконавець може самостійно внести інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки до Реєстру. Або за потреби подати таку інформацію з документами до Міністерства розвитку громад та територій чи до саморегулівної організації через Реєстр.

"Якщо відсутність перерви в роботі понад три роки буде підтверджено, дія сертифіката поновлюється без проходження професійної атестації. Відповідна позначка автоматично з'явиться на порталі електронної системи", - ідеться в повідомленні.

Раніше ми писали, що в Україні з 1 квітня 2025 року всі бронювання, оформлені за старими правилами, втратять чинність. Продовжити бронювання своїх працівників зможуть тільки компанії, які оновили статус критичності відповідно до нових вимог.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK