Студенти можуть отримати компенсацію за навчання: хто має право

Для дітей захисників і захисниць України розпочалася компенсація вартості навчання.
Ілюстративне фото / depositphotos.com
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Держава компенсує вартість контрактного навчання для дітей захисників і захисниць України. Перші 1000 студентів уже отримали відповідні сповіщення в застосунку "Дія". Про це повідомила пресслужба МОН, пишуть Dengi.ua.

Читайте також:

Так, у застосунку "Дія" перші 1000 дітей ветеранів і ветеранок уже отримали сповіщення про можливість компенсації вартості навчання за контрактом у закладах професійної, фахової передвищої або вищої освіти.

Зазначається, що насамперед сповіщення надходять студентам-випускникам бакалаврату й магістратури, щоб вони гарантовано отримали підтримку до завершення навчання вже цього року.

Наразі програма компенсації працює в пілотній версії. Надсилання сповіщень триває поетапно. Після отримання потрібно підтвердити сертифікат на допомогу в застосунку протягом 20 календарних днів. Лише після цього кошти надійдуть безпосередньо на рахунок закладу освіти.

Якщо ще не отримали повідомлення, потрібно:

  • уточнити в закладі освіти, чи підписано договір із Міністерством у справах ветеранів України;
  • подати до закладу документи, що підтверджують статус (свідоцтво про народження дитини та витяг із ЄДРВВ).

Якщо вже подали документи і навчальний заклад підписав договір із Міністерством у справах ветеранів України, сповіщення надійде найближчим часом.

Хто має право на компенсацію

Компенсацію можуть отримати діти, які навчаються за контрактом у закладах професійної, фахової передвищої або вищої освіти та мають один із таких статусів:

  • члени сімей загиблих (померлих) захисників чи захисниць України;
  • діти ветеранів / ветеранок з інвалідністю внаслідок війни;
  • діти учасників бойових дій;
  • діти осіб, які мають статус зниклих безвісти за особливих обставин;
  • діти осіб, які перебувають у полоні внаслідок збройної агресії проти України;
  • діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції гідності.

Раніше ми писали, що внаслідок рішення адміністрації Дональда Трампа до двох десятків українських студентів можуть втратити можливість навчатися в Гарвардському університеті.

Нагадаємо, з травня 2025 року курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої військової освіти почали отримувати підвищене грошове забезпечення.



Слідкуйте за нашими новинами та відео
  • YouTube
  • Facebook
  • Telegram
  • Google News

ТОП-Новини