Чехія входить до трійки лідерів серед країн ЄС, які надали притулок найбільшій кількості українських біженців. Наразі близько 400 тисяч громадян України перебувають на території країни за програмою тимчасового захисту. Про це пишуть Dengi.ua з посиланням на публікацію finance.ua.
Зазначається, що українці, які мають статус тимчасового захисту в Чехії, мають право офіційно працювати. Це стосується громадян України, які перебували на території країни до 24 лютого 2022 року і виїхали після початку повномасштабної війни. Для підтвердження необхідний штамп у паспорті про перетин кордону після зазначеної дати. Видання описує, де можна знайти роботу і на який рівень зарплат можна розраховувати.
Де шукати роботу в Чехії:
- Державна служба зайнятості (Úrad práce Slovenska): державна установа з актуальною базою вакансій.
- Робочі інтернет-платформи: сайти Jobs.cz, Prace.cz і Profesia.cz дають змогу самостійно підбирати відповідні вакансії.
- Соціальні мережі: у тематичних групах Facebook і Telegram часто публікуються оголошення про роботу для українців.
- Приватні кадрові агентства: пропонують різні варіанти працевлаштування.
- Українські спільноти та організації: надають консультації та допомогу в працевлаштуванні.
Затребувані професії та рівень зарплат:
Середня номінальна зарплата в Чехії становить близько 46 557 крон на місяць до податків (приблизно 87 тис. гривень). Після вирахування податків на руки залишається в середньому 41 739 крон (близько 78 тис. гривень).
Ринок праці різноманітний як за спеціалізаціями, так і за рівнем оплати. Затребувані фахівці з кваліфікацією і знанням чеської мови - особливо інженери, медики та ІТ-працівники. Ці професії високооплачувані, але вимагають відповідних навичок і мовної підготовки. Нпрриклад, медичні сестри отримують від 40 тис. крон (74 тис. грн), лікарі - від 120 тис. крон на місяць
Для претендентів без досвіду і знання мови доступні вакансії в роздрібній торгівлі, сфері обслуговування, на складах і заводах. Наприклад:
- на складах інтернет-магазинів платять від 170 до 190 крон на годину (317-355 грн);
- офіціанти в Празі заробляють від 28 до 36 тис. крон щомісяця (52-67 тис. грн);
- на автомобільному заводі Toyota зарплата становить 160-180 крон на годину (300-340 грн);
- співробітники McDonald's заробляють від 125 до 140 крон на годину (230-260 грн).
Також видання звертає увагу, що претендувати на працевлаштування в Чехії не можуть особи з чинною візою або посвідкою на проживання в іншій країні ЄС. Також країна не приймає громадян України, які вже оформили тимчасовий захист в іншій державі ЄС.
Раніше Dengi.ua повідомляли про те, що на початок червня в Україні зросла кількість сезонних вакансій , а найбільше пропозицій зафіксовано для підсобних працівників, педагогів-організаторів, стюардів, плодоовочівників, а також працівників із комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.
Також Dengi.ua писали, що найбільше за сезонну роботу в Польщі платять у сільському господарстві: до $1000 на місяць за робочого дня тривалістю 8 або 12 годин.