З 1 вересня 2026 року учні 1-11 класів отримуватимуть безкоштовне харчування на всій території України. Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Свириденко, повідомляють Dengi.ua.
Вона зазначила, що Кабмін готує всі необхідні рішення для запуску цієї програми.
Свириденко повідомила, що для реалізації першого етапу програми було вже спрямовано майже 5,9 млрд грн субвенції громадам, щоб забезпечити перший етап харчування для школярів у 2026 році.
"Загалом же, у Державному бюджеті на 2026 рік на цю програму передбачено 14,4 млрд грн", - заявила Юлія Свириденко.
Крім того, за її словами, уряд окремо заклав фінансування на модернізацію шкільних харчоблоків, щоб діти отримували не лише безоплатне, а й якісне харчування.
Також прем'єрка нагадала, що від початку 2025 року безоплатне харчування вже діє для учнів 1-4 класів по всій Україні, а з вересня гарячі обіди почали отримувати ще й для учні 1-11 класів у прифронтових громадах.
Як раніше повідомляли Dengi.ua, безкоштовні обіди та гаряче харчування у школах отримують 2 млн українських дітей.
Крім того, як писали Dengi.ua, на підвищення оплати праці вчителів виділено майже 92 млрд грн із січня по вересень 2026 року.


