Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією: Що відбувається

Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин із Сирією без розриву консульських відносин.
Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією: Що відбувається
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба / facebook.com/dmytro.kuleba

Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією. Українська сторона розпочинає процедуру введення торговельного ембарго, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

Зазначається, що МЗС України засуджує рішення Сирійської Арабської Республіки визнати так звану "незалежність" тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Читайте також:

"Розглядаємо це рішення як недружній акт щодо України, посягання на її суверенітет і територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів в Кремлі", - йдеться в повідомленні.

Таким чином Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин із Сирією без розриву консульських відносин відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року.

Крім того, українська сторона розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

Читайте також:

"Наша позиція чітка - ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет та територіальну цілісність України й захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема й на дипломатичному фронті", - наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У зв'язку зі злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Дамаску ще у 2016 році, а у 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців у Сирії здійснює українське посольство в Лівані.

Раніше ми писали, що до сирійського порту Латакія прибуло російське вантажне судно "Матрос Позинич" із зерном, ймовірно вкраденим з українських ферм.x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK