Головним джерелом фінансування виплат гарантованого відшкодування є банки-учасники, за рахунок яких наповнюється накопичувальний рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Станом на 1 липня 2022 року сума коштів, акумульованих Фондом, склала 20,2 млрд грн. Про це повідомила пресслужба ФГВФО у Facebook.
Зазначається, що система гарантування вкладів не фінансується державним бюджетом.
Усі банки України є учасниками системи гарантування вкладів, тому згідно з законом про систему гарантування вкладів фізичних осіб на регулярній основі сплачують внески до Фонду. Внески банків-учасників накопичуються на рахунку Фонду.
Закон чітко визначає, що на накопичувальному рахунку Фонду має бути не менше 2,5% суми гарантованих Фондом коштів вкладників банків-учасників у межах суми відшкодування.
Якщо один із банків-учасників банкрутує, для виплати гарантованого відшкодування його вкладникам Фонд спрямовує кошти з накопичувального рахунку.
"Цей механізм схожий на страховий поліс, коли людина робить до страхової компанії внески, а в разі настання страхового випадку отримує визначену договором компенсацію. У випадку з банками страховий випадок настає, коли банк визнається неплатоспроможним або НБУ відкликає його ліцензію. Тому в багатьох країнах світу організації подібні Фонду гарантування вкладів називаються фондами чи агентствами страхування депозитів", - пояснили у ФГВФО.
Раніше ми писали, що 21 червня 2022 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав виплачувати гарантоване відшкодування вкладникам Мегабанку.