Українці обрали найкращу монету 2021 року: Що в ній особливого

Монета присвячена події, яка відбулася 24 серпня 1991 року, коли Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності України.
Українці обрали найкращу монету 2021 року: Що в ній особливого
Національний банк України / flickr.com

За результатами відкритого голосування за найкращу монету 2021 року перемогла пам'ятна монета з нейзильберу номіналом 5 гривень - "До 30-річчя незалежності України". Про це повідомила пресслужба НБУ.

Читайте також:

"Ця монета присвячена доленосній події, що відбулася 24 серпня 1991 року, коли Верховна Рада України ухвалила історичний документ - Акт проголошення незалежності України", - йдеться в повідомленні.

Автором ескізу монети став відомий український художник Олег Шупляк. Він зобразив Україну: безкрайні мальовничі поля у вигляді стилізованих орнаментів, над якими летять лелеки, та зображення кольорової вишиваної стрічки, що символізує код нації й нагадує ДНК.

Найкраща монета 2021 року
Найкраща монета 2021 року / bank.gov.ua

Скульптор монети - Володимир Атаманчук, а програмне моделювання здійснив Віталій Андріянов.

Раніше ми писали, що 22 липня Національний банк ввів у обіг нову пам'ятну монету спецвипуску "Сили спеціальних операцій Збройних Сил України". Вона має номінал 10 гривень і є 14-ю в серії "Збройні Сили України".ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK