У серпні міжнародні резерви України збільшилися на 13,6% і станом на 1 вересня 2022 року становили 25,4 млн дол. США. Про це повідомила пресслужба Національного банку України.
Резерви зросли завдяки надходженню значного обсягу міжнародної допомоги на тлі помірних боргових виплат країни в іноземній валюті та менших інтервенцій Нацбанку з продажу валюти.
Як зазначили в НБУ, загалом упродовж серпня динаміку міжнародних резервів визначали такі чинники:
- отримання допомоги від іноземних партнерів та операції з управління державним боргом;
- операції НБУ на міжбанківському валютному ринку;
- переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їхня вартість зменшилася на 16,4 млн дол.
Так, валютні надходження на рахунки уряду України в Національному банку в серпні становили 4 788,4 млн дол.
Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 171,9 млн дол. З них 165,4 млн дол. спрямовано на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними кредиторами та 6,5 млн дол. - на обслуговування ОВДП.
Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 221,1 млн дол. США.
Повідомляється, що Нацбанк продав на валютному ринку 1 641,4 млн дол. та викупив до резервів 311,7 млн дол. Сальдо інтервенцій НБУ за підсумками місяця було від'ємним і становило 1 329,7 млн дол.
За даними регулятора, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
Нагадаємо, за прогнозами Нацбанку, до кінця 2022 року міжнародні валютні резерви України скоротяться до 21 млрд доларів. Такий рівень збережеться й наступного року.