Як працюватимуть банки та СЕП на Новий рік і Різдво: НБУ оприлюднив графік

Як працюватимуть СЕП та банки в період завершення 2022 року й на початку 2023 року.
Як працюватимуть банки та СЕП на Новий рік і Різдво: НБУ оприлюднив графік
Національний банк України / flickr.com

Національний банк України визначив регламент роботи системи електронних платежів (СЕП) і порядок роботи банківської системи України в період завершення 2022 року та на початку 2023 року. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Читайте також:

Так, 30 грудня 2022 року СЕП працює до 24:00. Валютний ринок України, депозитарій НБУ, а також інші системи НБУ працюють у звичайному режимі.

31 грудня 2022 року банківський день у СЕП відкривається датою 2 січня 2023 року. Міжбанківські платіжні операції через СЕП здійснюються до 15:00 датою банківського дня 2 січня 2023 року. Нацбанк не здійснює валютних інтервенцій на валютному ринку України.

Зазначається, що 31 грудня та 1 січня учасники СЕП самостійно ухвалюють рішення щодо дати та часу початку роботи в СЕП. Також банки самостійно ухвалюють рішення щодо здійснення валютних операцій із купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти на валютному ринку України з урахуванням роботи СЕП. Готівковий валютний ринок працює у звичайному режимі. Операційний день депозитарію НБУ в ці дні не починається.

Читайте також:

1 січня 2023 року приймання початкових платежів до СЕП починається о 9:00. Міжбанківські платіжні операції через СЕП здійснюються датою банківського дня 2 січня 2023 року.

2 січня банківська система України, валютний ринок України, СЕП, депозитарій НБУ працюють у звичайному режимі. 7 та 8 січня міжбанківські платіжні операції через СЕП здійснюються датою банківського дня 9 січня 2023 року.

bank.gov.ua

"У цей період банки мають заздалегідь подбати про безперебійну роботу банкоматів і підкріплення їх готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів", - додали в НБУ.

Раніше ми писали, що в Україні великі банки ввели так званий "банкоматний роумінг". Він передбачає встановлення єдиних лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки в банкоматах інших фінансових установ.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK