Україна отримала 3 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС

Кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України.
Україна отримала 3 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС
Ілюстративне фото / depositphotos.com

У вівторок, 17 січня, Україна отримала перший транш у розмірі 3 млрд євро в рамках нової масштабної Програми макрофінансової допомоги (МФД) від ЄС на 2023 рік. Загальний обсяг пільгового кредиту за зазначеною програмою сягає 18 млрд євро. Про це повідомили в Мінфіні.

Читайте також:

Зазначається, що кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України. Термін погашення кредиту становить 35 років. Водночас відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України платитимуть країни ЄС.

"Європейський Союз є одним із лідерів у підтримці України в боротьбі з країною-терористом. 3 млрд євро МФД допоможуть профінансувати нагальні видатки держбюджету й зберегти фінансову стабільність в країні", - прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Читайте також:

Очікується, що наступні транші в рамках масштабної програми МФД будуть надходити до державного бюджету України протягом 2023 року ритмічно та прогнозовано з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов.

За даними Мінфіну, з початку повномасштабної війни ЄС надав Україні 10,2 млрд євро макрофінансової допомоги. 

Раніше ми писали, що 16 січня Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння про надання 18 млрд євро макрофінансової допомоги у 2023 році.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK