Україна отримала дев'ятий транш на 1,5 млрд євро від ЄС: куди йдуть гроші

У 2023 році до державного бюджету України надійшло вже 15 млрд євро пільгових позикових коштів МФД.
Україна отримала дев'ятий транш на 1,5 млрд євро від ЄС: куди йдуть гроші
Ілюстративне фото / Getty Images

У понеділок, 23 жовтня, Україна отримала дев'ятий транш у розмірі 1,5 млрд євро в рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) від Європейського Союзу на 2023 рік. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Читайте також:

У 2023 році до державного бюджету України надійшло вже 15 млрд євро пільгових позикових коштів МФД. За поточною програмою у 2023 році передбачено фінансування загальним обсягом до 18 млрд євро.

МФД надається на безпрецедентно пільгових умовах та спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету України. Термін погашення кредиту становить 35 років, а відсотки та інші платежі за обслуговування кредиту замість України компенсуватиме сторона ЄС.

Читайте також:

"Від початку повномасштабної війни Україна отримала 22,2 млрд євро прямої бюджетної підтримки від ЄС. Вдячний колегам із ЄС за лідерство в підтримці України та своєчасну фінансову допомогу, що допомагає уряду України стабільно та в повному обсязі забезпечувати фінансування видатків державного бюджету та підтримувати безперебійне функціонування фінансової системи", - прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Зазначається, що в рамках зазначеної програми очікуються ще два транші до кінця 2023 року з урахуванням рівня виконання Україною погоджених сторонами умов структурної політики.

Раніше ми писали, що 22 вересня Україна отримала восьмий транш у розмірі 1,5 млрд євро в рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) від ЄС на 2023 рік.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK