Кабмін вніс зміни до ПДР: що потрібно знати українським водіям

У Національній поліції надали роз'яснення щодо змін в Правилах дорожнього руху.
Кабмін вніс зміни до ПДР: що потрібно знати українським водіям
Ілюстративне фото / Getty Images

20 жовтня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Зміни здебільшого зумовлені необхідністю наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Про це повідомили в Національній поліції.

Читайте також:

Що змінилося

Раніше з метою позначення транспортного засобу, що рухається у світлу пору доби поза межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня повинні були бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар. Тепер такий часовий проміжок відмінено й зазначене правило для транспортних засобів застосовується постійно.

За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10-15%.

Читайте також:

Також забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 150 см (порівняно з попередніми вимогами до зросту дитини - 145 см), у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу.

Також на автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 або 6.15.

Раніше ми писали, що з 1 жовтня в Україні на заміських дорогах водіям необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK