"Наразі потреби немає": чи вводитимуть графіки відключень світла в Україні

Хоча графіки відключень електроенергії не застосовуються повсюдно, споживачам вкрай важливо дотримуватися ощадливого використання електроенергії.
"Наразі потреби немає": чи вводитимуть графіки відключень світла в Україні
Ілюстративне фото / Getty Images

Через пошкодження енергооб'єктів наразі застосовуються обмеження електропостачання в Харкові та для промислових споживачів у Кривому Розі. На решті території України, окрім низки прифронтових населених пунктів, ситуація стабільна. Про це розповів голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону.

Читайте також:

"Потреби споживачів забезпечуються власною генерацією та імпортом. Наразі потреби запроваджувати графіки відключень електроенергії немає", - зазначив він.

Як зазначив очільник відомства, хоча графіки відключень електроенергії не застосовуються повсюдно, споживачам вкрай важливо дотримуватися ощадливого використання електроенергії. Особливо у вечірній пік навантаження енергосистеми.

Читайте також:

"Звертаю увагу, йдеться не про відмову від споживання електроенергії, а про більш розсудливе її використання. Зокрема, перенесення використання енерговитратних приладів на інший час доби. Це дозволить у пікові години знизити навантаження на енергосистему та уникнути відключень", - наголосив Слободян.

Щодо проходження літнього періоду експерт повідомив, що критичної ситуації не передбачається.

Читайте також:

"Піки споживання покриватиме приріст виробництва електроенергії на відновлюваних джерелах. Передусім на сонячних електростанціях, де вже спостерігається помітне зростання обсягів генерації електроенергії. Водночас питання ощадливого споживання залишатиметься актуальним і протягом літніх місяців", - додав Слободян.

Раніше ми писали, що енергетична система України пережила низку масованих російських атак. Унаслідок пошкоджено об'єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії. Але українці можуть допомогти підтримати стабільну роботу енергосистемиТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK