Ужгородський завод виробляє супутникові системи інтернет-зв'язку, які імпортуються до РФ – розслідування

2023 року в Росію ввезено близько 22 тис. систем зібраних в Україні на суму близько $5 млн.
Ужгородський завод виробляє супутникові системи інтернет-зв'язку, які імпортуються до РФ – розслідування
ілюстративне фото / slidstvo.info

Український виробник опосередковано допомагає країні-агресору системами супутникового інтернет-зв'язку, які ворог може використовувати на полі бою. Ці системи масово імпортуються до Росії.

Про це повідомляє "Слідство.Інфо" у своєму розслідуванні.

У розслідуванні йдеться про системи супутникового інтернет-зв'язку Gilat SkyEdge, які для ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks виробляє в Ужгороді завод американської аутсорсингової компанії Jabil Circuit.

Читайте також:

Журналісти проаналізували митні дані за 2023 рік і виявилося, що в Росію було ввезено близько 22 тисяч систем зібраних в Україні на суму близько $5 млн. Це в 6 разів більше, ніж протягом 2022 року, коли в РФ потрапило обладнання українського походження бренду Gilat на $840 тис.

Наголошується, що системи супутникового зв'язку Gilat масово продають дилери по всій РФ, а в примітках до оголошення часто зазначено, що вони "підходять для потреб СВО".

Після початку повномасштабного вторгнення Росії компанія Gilat не закрила в РФ свій бізнес і продовжує імпортувати обладнання через свою дочірню компанію ТОВ "Гілат Сателлайт Нетворкс (Євразія)", яка і здійснює імпорт в РФ комплектів супутникового зв'язку SkyEdge II-C Gemini-I і Capricorn Pro. За даними митних декларацій, системи вирушали з Ізраїлю та Туреччини. Однак у цих випадках країною походження товару вказано Україну», – повідомляється у розслідуванні.

У той же час, як зазначають розслідувачі, компанія "Gilat" не має в Україні власного дочірнього виробництва, проте продукцію під її брендом виготовляє завод ТОВ "Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед" в Ужгороді. Це дочірня компанія американської Jabil Circuit, яка крім Gilat випускає також техніку та електроніку під брендами Nespresso, Nokia, Cardo, Velux, Unify, Ceragon, Tele Tec, Visteon, а також під власними торговими марками.

Раніше ми писали про те, що співробітники ДБР завершили розслідування щодо колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закуповували неякісну амуніцію для військових.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK