Сьогодні все більше людей починають використовувати криптовалютні біржі та обмінники для купівлі, продажу та обміну цифрових активів. Однак, чим популярніше стає криптовалюта, тим більше зростають загрози її безпеці.
Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Соnсогԁ Fintech Solutions Олена Сосєдка розповіла в коментарі УНН, як обрати біржу або обмінник, щоб зберегти свої кошти.
За її словами, при виборі біржі або обмінника необхідно звернути увагу на репутацію та відгуки користувачів, наявність ліцензії, прозорість і відкритість платформи. Вона наголосила, що надійні платформи надають інформацію про свою команду, місцезнаходження та юридичний статус.
"Перевагу варто віддавати платформам, які регулюються державними органами і мають необхідні ліцензії", - зазначила Олена Сосєдка.
Окремо увагу слід приділити безпеці аккаунта – використовувати двофакторну аутентифікацію (2FA) та придумувати складні паролі, які міститимуть букви, цифри та символи.
Експерт наголосила, що особливо уважними потрібно бути до фішингових атак і не переходити за посиланнями з підозрілих листів, а також завжди перевіряти URL сайту перед введенням даних.
Окрім того, Олена Сосєдка радить не зберігати активи на одній платформі, а краще розділити їх між декількома біржами і гаманцями для зниження ризиків. На біржі варто зберігати тільки ту частину криптомонет, яка необхідна для торгівлі, а іншу - в холодних гаманцях.
Перед відправкою коштів слід уважно перевіряти правильність адреси отримувачів, а також використовувати мітки (теги) і робити малі тестові перекази перед відправкою великих сум.
"Регулярно читайте новини та статті про безпеку в сфері криптовалют. Вчіться на досвіді інших користувачів. Приєднуйтесь до криптовалютних спільнот, де можна обговорити питання безпеки і отримати поради від досвідчених учасників. Слідкуйте за оновленнями програмного забезпечення та додатків, які ви використовуєте", - додала співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Соnсогԁ Fintech Solutions.