У ЄС пропонують продовжити тимчасовий захист для українців: що відомо

Захист для українських біженців у Європі можуть продовжити ще рік.
У ЄС пропонують продовжити тимчасовий захист для українців: що відомо
Ілюстративне фото / Getty Images

Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українських біженців ще на рік - з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року. Про це повідомила пресслужба органу.

Читайте також:

Зазначається, що через постійні атаки Росії на цивільну та критичну інфраструктуру України підстави для тимчасового захисту зберігаються. Тож його дію слід продовжити до 4 березня 2026 року.

"Кінцева мета полягає в тому, щоб усі ті, хто рятується від загарбницької війни Росії, могли знайти захист у ЄС, а тим 4,2 мільйонам людей, які вже користуються тимчасовим захистом у державах-членах ЄС, було забезпечено якомога більшу стабільність у поточних обставинах", - йдеться у повідомленні.

Директива про тимчасовий захист надає українцям право на проживання, доступ до ринку праці, житла, соціальної, медичної та іншої допомоги.

Читайте також:

Ініціативу щодо продовження тимчасового захисту Комісія представить міністрам під час засідання Ради з питань юстиції та внутрішніх справ, яке заплановано на 13 червня. Після цього Рада має офіційно ухвалити відповідне рішення.

Раніше ми писали, що українці, які живуть зараз за кордоном, зможуть повернутися та працювати в проєктних командах при українських державних органах.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK