Світовий банк (СБ) оголосив про початок реалізації в Україні нової програми розвитку приватного сектора на суму 593 мільйони доларів США. Вона підтримає 20 тисяч малих та середніх підприємств (МСП) та допоможе створити або зберегти не менше 40 тисяч робочих місць завдяки програмам підтримки, запровадженим урядом України після російського вторгнення.
Про це повідомляє прес-служба Світового банку.
Зазначається, що програма сталого, інклюзивного та сталого підприємництва (RISE) покращить ефективність державної підтримки МСП з акцентом на зелену конкурентоспроможність. Програма сприятиме покращенню умов ведення бізнесу за допомогою цифрових послуг відповідно до моделі «Держава для бізнесу» (G2B) та дозволить МСП отримати доступ до експортних ринків. Міністерство економіки України відповідатиме за впровадження програми.
"Програма RISE є частиною діяльності Світового банку, спрямованої на підтримку народу України та українських компаній в умовах постійних обстрілів, відключень електроенергії та дефіциту робочої сили", - зазначив Боб Сом, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи. "Програма узгоджується з курсом Уряду України на розвиток приватного сектору як основної рушійної сили відновлення та сталого зростання країни".
Також повідомляється, що фінансування програми RISE складається з 283 мільйонів доларів США з трастового фонду ADVANCE Ukraine, підтриманого Японією, 300 мільйонів доларів США від Спеціальної програми Міжнародної асоціації розвитку (МАР) для відновлення України та Молдови та 10 мільйонів доларів США від Цільового фонду підтримки, відновлення, відновлення та реформування України (URTF) Програма передбачає фінансування, орієнтоване на результат, яке може бути збільшене залежно від надходження додаткових коштів.
Також наголошується, що програма є невід'ємною частиною пакету міжнародної підтримки України для задоволення фінансових потреб України у 2024 році. Інші поточні проекти включають екстрене фінансування у сферах охорони здоров'я, транспорту, енергетики, житловому секторі та сільському господарстві. У цих проектів ресурси партнерів мобілізуються з урахуванням гнучкої структури, що дозволяє швидко розподіляти кошти. У разі потреби проекти можуть масштабуватися, коли з'являється додаткове фінансування.
У СБ нагадали, що після вторгнення Росії в Україну мобілізована Групою Світового банку допомога дозволила уряду України просувати реформи та надавати основні державні послуги, що охоплюють понад 15 мільйонів українців. Група Світового банку сприяла залученню понад 50 мільярдів доларів США на підтримку України, включаючи зобов'язання та гарантії донорів з таких країн, як: США, Японія, Великобританія, Норвегія, Нідерланди, Іспанія, Німеччина, Канада, Республіка Корея, Швейцарія, Швеція, Данія, Австрія, Фінляндія, Ісландія, Ірландія, Індонезія, Литва, Латвія, Нова Зеландія та Бельгія.
Раніше ми писали про те, що Світовий банк підтвердив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України на 3,2% у 2024 році, проте різко погіршив його на 2025 рік – з 6,5% до 2%.