До 20 години без світла: названі умови для найгіршого сценарію

Це може створити ще одну гуманітарну кризу для Європи через українців, які будуть змушені залишати країну.
До 20 години без світла: названі умови для найгіршого сценарію
Віталій Солоний / armyinform.com.ua

Різке похолодання та можливі руйнівні російські удари по атомній енергетичній системі України можуть призвести до відключень електроенергії взимку до 20 години на день.

Про це пише Рolitico з посиланням на експертів у сфері енергетики.

Читайте також:

Зазначається, що за словами Олександра Харченка, керуючого директора Центру досліджень енергетичної промисловості та радника уряду України з питань енергетики, у гіршому випадку — якщо температура опуститься нижче за мінус 10 градусів за Цельсієм і Москва виведе з ладу українські атомні електростанції — країна може зіткнутися з відключеннями електроенергії тривалістю до 20 годин на добу.

Як пише видання, це створить ще одну гуманітарну кризу для Європи. Оскільки через відсутність тепла в будинках відсутність електроенергії на підприємствах, необхідних для ведення війни, українці залишатимуть країну в пошуках притулку.

"Я дуже стурбована", - сказала Вікторія Гриб, незалежний український депутат, яка очолює підкомітет парламенту з енергетичної безпеки. «Ситуація справді критична, і я сподіваюся, що міжнародні партнери… нададуть нам допомогу якнайшвидше».

Читайте також:

За словами Геннадія Рябцева, головного наукового співробітника Національного інституту стратегічних досліджень України та експерта з енергетичного ринку, лише наприкінці серпня Москва випустила понад 200 ракет та безпілотників по об'єктах електроенергетики країни, завершивши кампанію, внаслідок якої потужності з виробництва електроенергії в Україні скоротилися більш ніж на 9 гігават. Це вісім електростанцій та понад 800 об'єктів теплопостачання – всі вони виведені з експлуатації.

За словами Рябцева, «найбільш реалістичний сценарій», з яким країна може зіткнутися цієї зими, передбачає обмеження «подачі електроенергії до промисловості та домогосподарств на 8–14 годин на добу».

"Російські удари, очевидно, продовжаться, і ніщо не може гарантувати захист нещодавно відновлених об'єктів від атак через відсутність багаторівневих систем протиповітряної та протиракетної оборони", - додав він.

Атаки на українські атомні станції були б особливо серйозними, сказав аналітик Харченко. Київські реактори в даний час забезпечують 60 відсотків від загального обсягу електроенергії, що виробляється в країні, і будь-які ракетні удари по енергетичній інфраструктурі, що підтримує ці станції, можуть вивести їх з ладу.

Видання нагадує, що минулого місяця Україна звернулася за допомогою до Європейського союзу, побоюючись, що Росія незабаром ударить по атомній інфраструктурі. Президент країни Володимир Зеленський попередив в ООН, що такі атаки можуть спричинити «ядерну катастрофу».

Раніше ми писали про те, що тендери щодо захисту енергооб'єктів «Енергоатому» було оголошено лише наприкінці вересня лише після заяв Володимира Зеленського в ООН, що енергообладнання біля українських АЕС незахищене і ось-ось стане мішенню для російських ракет.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK