У турецькій частині розділеного острова проживає загалом близько 20 000 росіян та українців. Деякі з росіян переїхали туди з Республіки Кіпр, міжнародно визнаної південної частини з величезним переважанням греків, після того, як на Росію було накладено низку санкцій після її повномасштабного вторгнення на Україну в 2022 році. Інші приїхали із самої Росії через Стамбул.
Про це пише The Economist.
Видання повідомляє, що багаті росіяни стікалися до більшого, всесвітньо визнаного південного сектору Кіпру, де домінують греки, з початку 1990-х років, який став популярним як офшорна податкова гавань. Лімасол, друге за величиною місто, було названо «Лімасолград». Нині неіснуюча через санкції схема «золотого паспорта», за якою інвестори могли заплатити €2,2 млн ($2,3 млн) за кіпрський паспорт, який надає громадянство ЄС, розірвала зв'язки між двома країнами. Кіпр був на певному етапі технічно найбільшим іноземним інвестором у Росії.
«Але війна в Україні розірвала цю затишну домовленість. Як країна, яка постраждала від незаконного вторгнення, Кіпр та його банки не мали іншого вибору, окрім як підкоритися санкціям проти Росії», каже Теодорос Гоцис, заступник голови безпекової політики в міністерстві закордонних справ у Нікосії.
Зазначається, що росіян на турецькій півночі більше, ніж українців, що, можливо, відображає їхній статус міжнародних ізгоїв. При цьому українці, як правило, не їдуть на північ, оскільки це як їхати до Криму, захопленого Росією у 2014 році.
Також повідомляється, що переселення тисяч росіян ускладнює ситуацію в невизнаній Турецькій Республіці Північного Кіпру, оскільки її населення є відносно невеликим і не перевищує 550 тис. осіб. У той час як населення грецької частини острова становить понад 1 млн.
Раніше ми писали про те, що служба фінансової розвідки Латвії повідомила про заморожування активів 147 осіб, які потрапили під санкції проти Росії та Білорусі.