Банки відмовляють військовослужбовцям у послузі "Оплата частинами": причини

Юристи вважають таку фінансову політику українських банків дискримінаційною щодо військових.
Банки відмовляють військовослужбовцям у послузі "Оплата частинами": причини
Банки не мають жодного бажання видавати нові кредитні кошти військовим, які мають право не гасити відсотки / Колаж: dengi.ua

На різних форумах та в соцмережах можна знайти чимало історій про те, як військові скаржаться, що не змогли взяти споживчий кредит та купити товар через послугу "Оплата частинами", тому що банки блокують її надання. При цьому у самих банках стверджують, що не виділяють військовослужбовців до окремої категорії.

Про це пише LIGA.net.

Читайте також:

Опитані виданням юристи вважають, що, очевидно, причина невидачі нових кредитів військовослужбовцям (різновидом яких є продукт "Оплата частинами") у "кредитних канікулах", запроваджених частиною 15 статті 14 Закону "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей".

Повідомляється, що цією нормою законодавець гарантував, що штрафні санкції, пеня за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, а також відсотки за користування кредитом не нараховуються. Це не звільняє військовослужбовців та членів сімей від повернення суми тіла кредиту. Але значно покращує умови використання кредитного ліміту.

«Ця норма була спрямована на те, щоб люди, які пішли захищати країну, не мали турбуватися через необхідність продовжувати гасити кредити. Або турбуватися про те, чи не прийде колектор до них додому, поки вони виконують свій обов'язок на фронті. Це призвело до протилежних наслідків. Банки не мають жодного бажання видавати нові кредитні кошти військовим. Як тільки військовослужбовець отримує кредитні кошти, він отримує право не гасити відсотки за кредитом. Тобто фактично банк змушений видавати кошти на безкоштовне користування», - вважає юрист Максим Полішкевич.

Крім того, на думку юриста, хоч у банків і немає жодних юридичних підстав для невидачі нових кредитів військовим, проте робити це просто збитково. Ймовірно, банкам дешевше прийняти ризик потенційних суперечок (виникнення яких малоймовірне), ніж видавати кредити собі на збиток. Така політика банків, очевидно, є дискримінаційною, оскільки фактично відмова ґрунтується на статусі особи – військовослужбовця.

У свою чергу, як пише видання, адвокат Олена Воронкова також каже, що законних підстав відокремлювати військовослужбовців від інших громадян з погляду надання банківських послуг банки не мають. Тим більше, на сайті ПриватБанку є інформація про пільгові умови кредитування та обслуговування для військовослужбовців.

У той же час партнер практики договірного та корпоративного права Людмила Усатюк розповіла, що клієнт банку може подати скаргу або керівництву фінансової установи та/або до Національного банку. Вони, виявивши порушення, повинні його усунути. Також є судовий спосіб захисту порушеного права. Однак у питаннях зобов'язання фінансової установи надати споживчий кредит цей спосіб не виправданий ні щодо витрат часу, ні щодо витрат коштів.

Раніше ми писали про те, що Monobank попереджає клієнтів про припинення нарахування кешбеку за картками Mastercard з 25 листопада у зв'язку з їхньою заміною на Visa до кінця року.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK