За даними «Прозорро», з 15 по 22 листопада було оприлюднено 100 тис. повідомлень про закупівлю на 26,46 млрд грн. При цьому минулий тиждень пройшов під знаком приховування офіційних даних у «Прозорро» великими замовниками, такими як «Енергоатом», «Укргідроенерго» та Держоператор тилу. На їхні тендери припало 3 млрд грн.
Про це пишуть "Наші гроші".
Повідомляється, що Рівненська АЕС замовила будівництво захисної споруди за 1,7 млрд грн. Проте за всіма подробицями тендеру тільки й відомо, що цей захист до липня 2026 року має виконати фірма «Западелектромонтаж». Решту подробиць "Енергоатом" засекретив згідно з урядовою постановою до закінчення військового стану.
«Нагадаємо, кілька місяців тому цій же фірмі РАЕС замовила таке ж засекречене будівництво антишахедного захисту за 509 млн грн. І так само Рівненська АЕС приховала ціни будматеріалів у контракті із «Западелектромонтажем», не пов'язаним із захистом від обстрілів. Це була реконструкція градирень вартістю 169 млн грн», - зазначають журналісти.
Крім того, як пише видання, знову приховало дані про захисні споруди й «Укргідроенерго». Цього разу йдеться про ціни «Укрстальконструкції» на металеві елементи антидронового захисту Дніпровської ГЕС вартістю 337 млн грн.
Також повідомляється, що продовжив приховувати дані у «Прозорро» і «Державний оператор тилу» (ДОТ) Міноборони. Він провів дві закупівлі послуг харчування для ЗСУ у Донецькій області за 900 млн грн та Сумській за 387 млн грн.
«В обох випадках видно, що ДОТ відхилив дешевших учасників і вибрав дорожче. Але жодних інших даних у «Прозорро» немає, оскільки Держоператор обрав саме таку секретну процедуру закупівлі контракт отримало ТОВ «Охтирка М'ясопродукт», і закупівлю проводили через вичерпання попереднього контракту із цією фірмою», - пишуть НГ.
Видання нагадує, що після повернення невійськових закупівель у "Прозорро" у 2023 році "Держоператор тилу" проводив відкриті торги з обов'язковою публікацією цін в електронній державній системі. Проте в останні місяці ДОТ змінив підхід до закупівель та перейшов на більш закриту процедуру.
Також публікується ТОП-10 тендерів минулого тижня, куди увійшли:
- ПАТ «Укрнафта» на 3 млрд 546,77 млн грн купило електроенергію у АТ «Енергетична Компанія України».
- Філія «ВП «Рівненська АЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» на 1 млрд 698,57 млн грн замовила ТОВ «Західелектромонтаж» комплексне будівництво на об'єкті захисної споруди на Рівненській АЕС.
- ДП МОУ "Державний оператор тилу" на 899,55 млн грн купило комплект продуктів харчування за каталогом продуктів Донецька.
- Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації на 836,34 млн грн замовило ТОВ «Спецкомплектпостач» послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Київській області.
- Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області на 425,29 млн грн замовила ТОВ «Ростдорстрой» експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в межах Полтавської області.
- ДП МОУ "Державний оператор тилу" на 387,07 млн грн купило комплект продуктів харчування за каталогом продуктів.
- ДП «Медичні Закупівлі України» за 347,4 млн грн купило у ТОВ «Медрадіофізика-плюс» системи лінійного прискорювача.
- ПрАТ «Укргідроенерго» на 336,59 млн грн замовило ПрАТ «Укрстальконструкція» будівництво споруд антидронового захисту об'єктів філії «Дніпровська ГЕС».
- Вінницяоблводоканал купив на 323,43 млн грн електроенергію у ТОВ «Віто Енерджі».
- Харківводоканал за 277,22 млн грн купив у JET EU Sp z oo газопоршневі установки (газові генератори).
Раніше ми писали про те, що «Енергоатом» підписав договір на 595 мільйонів із компанією, щодо якої відкрито справу про банкрутство.