Замкомандира однієї з бригад ЗСУ заробляв на підлеглих: як працювала схема

Санкція статей передбачає йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
фото / dbr.gov.ua
фото / dbr.gov.ua

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру заступнику командира 110-ї окремої механізованої бригади, який створив схеми поборів із бійців, що ухиляються від служби.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Читайте також:

Зазначається, що з січня 2024 року заступник командира організував механізм отримання грошей від військовослужбовців, які не бажали проходити службу. За половину суми зарплати такі люди могли не з'являтися на службу. При цьому деяким із них періодично навіть оформляли бойові виплати.

Повідомляється, що слідству відомо не менше чотирьох осіб, які регулярно користувалися такою схемою. Збиток державі, спричинений неправомірно виплаченою зарплатою, лише цим бійцям становить понад 2,2 млн гривень. За оперативною інформацією, кількість учасників схеми може досягати десятків людей. ГБР дасть правову оцінку діям всім військовослужбовців, які ухилялися від виконання службових обов'язків в такий спосіб.

«Протиправну діяльність заступника командира викрив його підлеглий – він забрав у фігуранта сумку з 1,5 млн грн і передав її правоохоронцям. Щоб помститися, заступник командира бригади спробував шантажувати підлеглого та подав документи про те, що він нібито самовільно залишив військову частину зі зброєю», - повідомили у ДБР.

Також зазначається, що 27 грудня 2024 року працівники ДБР провели низку обшуків за місцем проживання підозрюваного та його родини. У ході слідчих дій вилучено автомат, який фігурував у справі проти підлеглого, а також кошти у різній валюті на загальну суму понад 5 млн грн. Слідство також перевіряє причетність заступника командира до розкрадання у бригаді продовольства та іншого майна.

«Заступника командира бригади підозрюють у перевищенні службових повноважень та у привласненні зброї шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 та ч. 4 ст. 410 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років», - наголосили в Бюро.

Повідомляється, що підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Процесуальне керівництво здійснює Хмельницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Раніше ми писали про те, що правоохоронці викрили співробітників Одеського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які вимагали у військовозобов'язаних гроші на блокпостах області.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK