Фінансові підсумки-2024: наскільки ослабла гривня і що відбувалося на валютному ринку

Фактичний курс гривня/долар виявився близьким до урядового прогнозу.
Фінансові підсумки-2024: наскільки ослабла гривня і що відбувалося на валютному ринку
Минулого року попит на валюту продовжував суттєво випереджати її пропозицію / Колаж: dengi.ua

За 2024 рік гривня девальвувала за офіційним середньорічним курсом на 8,9%, за курсом на кінець року на 9,7%. За середньомісячним курсом найбільші темпи девальвації були у січні та червні, гривня послаблювалася усі місяці, крім жовтня.

Про це повідомляє народний депутат Данило Гетьманцев у своєму ТГ-каналі.

Читайте також:

Він зазначив, що обмінний курс гривні до американського долара у 2024 році склав:

  • На кінець року – 42,04 грн/дол
  • Середній за рік – 40,15 грн/дол

При цьому нардеп повідомив, що фактичний курс виявився близьким до урядового прогнозу, оскільки до бюджету-2024 закладався наступний розрахунковий курс: 42,1 грн/дол на кінець року, 40,7 грн/дол – середній курс за рік.

Він також виділив основні тенденції на валютному ринку в 2024 році, а саме:

  • Минулого року попит на валюту продовжував суттєво випереджати її пропозицію на всіх сегментах ринку (безготівковому, готівковому).
  • 2024 року Нацбанк залишався головним гравцем на валютному ринку.
  • Обсяги чистих валютних інтервенцій на підтримку курсу, тобто різниця між продажом і купівлею валюти НБУ на міжбанку, склали 34,8 млрд дол., в т.ч. рекордні 5,3 млрд дол. у грудні. Для порівняння у 2023 році на підтримку курсу було витрачено 28,6 млрд дол., у 2022 році – 25 млрд дол. 
  • Збільшення інтервенцій обумовлюється зростанням попиту на валюту через розширення дефіциту рахунки поточних операцій, поступової валютної лібералізації, погіршення валютних очікувань.

«Підбиваючи підсумки в цілому, у 2024 році ситуація на валютному ринку залишалась контрольованою. Цьому сприяла, насамперед, достатня зовнішня фінансова підтримка партнерів (41,7 млрд дол.), що підтримувала міжнародні резерви і здатність НБУ проводити валютні інтервенції, а також виважена політика регулятора із забезпечення режиму керованої гнучкості. По року гривня очікувано послабилась проти долара, але темпи були помірними і не перевищили 10%. Відносна курсова стійкість залишалась важливим чинником стабілізації інфляційних очікувань і стримування зростання цін", - написа Данило Гетьманцев.

Раніше ми писали про те, що долар оновив історичний максимум, і Нацбанк встановив його курс на 6 січня 42,08 грн/дол.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK