В Україні затвердили паспорти енергонезалежності регіонів: навіщо це потрібно

Енергопаспорт регіону є комплексною оцінкою потенціалу розвитку розподіленої генерації в кожному окремому регіоні.
В Україні затвердили паспорти енергонезалежності регіонів: навіщо це потрібно
Ілюстративне фото / Getty Images

Міністерство розвитку громад та територій спільно з Міністерством енергетики затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону України. Це важливий крок до ефективної розбудови розподіленої генерації, зокрема газової, що дозволить зміцнити енергетичну стійкість в усіх регіонах, повідомила пресслужба відомства.

Читайте також:

Відповідний наказ "Про затвердження Переліку паспортів енергетичної стійкості регіонів" №496/1502 було підписано 31 грудня 2024 року. 

Енергопаспорт регіону є комплексною оцінкою потенціалу розвитку розподіленої генерації в кожному окремому регіоні. Документ дає змогу обласним адміністраціям розробити детальні плани дій, зокрема щодо розвитку розподіленої генерації з урахуванням особливостей кожної території.

Читайте також:

За словами віцепрем'єр-міністра з відновлення України - міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби, енергопаспорти регіонів стали важливим етапом у напрямку ефективної розбудови енергетики, оскільки дозволяють кожному регіону не лише оцінити свої енергетичні можливості, але й розробити плани розвитку з урахуванням місцевих особливостей. 

"Це допоможе не тільки підвищити енергетичну безпеку, але й стимулювати економічний розвиток територій через інвестиції у відновлювану енергетику та інфраструктуру. Енергетичні паспорти дозволяють побачити повну та головне детальну картину потреб і балансу кожного регіону", - наголосив Кулеба.

Читайте також:

Паспорти енергонезалежності допомагають органам місцевого самоврядування детально планувати розвиток енергетичних проєктів, зокрема розподіленої генерації. Це важливо для забезпечення стабільного енергопостачання громад і бізнесу. 

З 2025 року очікується подальше зростання будівництва розподіленої генерації, що покриватиме потреби громад.

Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів спрямував на посилення захисту енергосистеми України від ворожих обстрілів понад 10 млрд грн.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK