Міжнародні резерви України станом на 1 січня 2025 року становили 43 787,6 млн дол. США. У грудні 2024 року вони зросли на 9,7% порівняно з листопадом завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті. Про це повідомила пресслужба регулятора.
Зазначається, що на валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 9 461,1 млн дол. США.
Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 132,6 млн дол. США. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 252,0 млн дол. США.
Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 5 308,9 млн дол. США та викупив до резервів 0,4 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в грудні становив 5 308,5 млн дол. США, збільшившись майже вдвічі порівняно з листопадом.
Як пояснили в Нацбанку, зростання інтервенцій НБУ з продажу валюти минулого місяця пов'язане насамперед із традиційним сезонним чинником - активізацією бюджетних видатків та операцій бізнесу наприкінці року.
У грудні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на 92,4 млн дол. США.
Загалом упродовж 2024 року міжнародні резерви України збільшилися на 8%.
Минулого року Україна отримала потужну світову фінансову підтримку - близько 42 млрд дол. США. Крім того, у 2024 році країна отримала понад 3,5 млрд дол. США завдяки розміщенню валютних ОВДП.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,5 місяця майбутнього імпорту.
"У 2025 році Україна розраховує отримати близько 38 млрд дол. США від міжнародних партнерів. Отже, спроможність НБУ підтримувати достатній рівень міжнародних резервів та забезпечувати стійкість валютного ринку залишиться високою", - зазначив голова НБУ Андрій Пишний.
Раніше ми писали, що Національний банк пом'якшив низку валютних обмежень, що підтримає роботу вітчизняних виробників та покращить умови ведення бізнес-діяльності в Україні.