Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує, що його інвестиції в Україну в 2025 році складуть 1,5 млрд євро (1,54 млрд доларів США), оскільки вторгнення Росії, що триває, продовжує спустошувати країну.
Про це повідомляє Вloomberg з посиланням на слова керуючого директора ЄБРР по Україні та Молдові Арвіда Тюркнера.
Зазначається, що торік лондонський банк інвестував в Україну рекордну суму в розмірі майже €2,4 млрд після збільшення свого статутного капіталу на €4 млрд. ЄБРР зосередив своє енергетичне фінансування на децентралізованих малих потужностях, щоб допомогти забезпечити безперебійне електропостачання людей і підприємств .
За словами банкіра, дана політика ЄБРР продовжиться і в 2025 році.
"Інфраструктура та енергетична безпека є двома головними пріоритетами, а потім йдуть приватний сектор і стійкість у сфері продовольчої безпеки", - заявив Арвід Тюркнер.
Він також зазначив, що в той час як ЄБРР надавав кредити українським державним компаніям, включаючи залізницю, понад 50% його інвестицій минулого року пішли у приватний бізнес. При цьому частка фінансування залишиться приблизно такою самою і у 2025 році, оскільки банк бачить "гарний сільськогосподарський сектор».
За словами Тюркнера, Україна має домогтися прогресу у боротьбі з корупцією та проведенні судової реформи, щоб покращити інвестиційний клімат, оскільки «є надія», що відновлення може розпочатися цього року після припинення вогню чи укладання мирної угоди".
Він також закликав український уряд просунутися у реформі корпоративного управління, оскільки державні компанії будуть залучені до реконструкції.
Раніше ми писали про те, що ЄБРР не даватиме фінансування українським компаніям, які належать олігархам.