За даними «Прозорро», з 2 по 9 лютого було оприлюднено 84 тис. повідомлень про закупівлю на 27,44 млрд грн. При цьому до ТОП-тендерів тижня потрапили позиції з низькими цінами. Це закупівля палива «Лісами України» та дронів «Держспецзв'язку» (ДССЗЗІ). І якщо у першому випадку це добре, то другий викликає підозру.
Про це пишуть "Наші гроші".
Наголошується, що у торгах на закупівлі палива «Лісів України» на 1 млрд грн виграла державна «Укрнафта», якій для перемоги над десятком конкурентів довелося впасти в ціні на 12%. Зрештою бензин А-95 вийшов по 43,74 грн/л, дизель по 46,38 грн. Це приблизно на чверть дешевше за ціни на автозаправках, але ризик зриву поставок мінімальний. Оскільки йдеться не про роздрібні продажі, а про розвезення дрібнооптовими партіями лісгоспами і про те, що «Укрнафта» очевидний і зрозумілий постачальник.
Як пише видання, а в подібній ситуації із закупівлею Держспецзв'язку дронів Mavic 3T на 329 млн грн – низькі ціни навпаки лякають. Оскільки одержана на торгах ціна від 144 до 148 тисяч гривень за комплект – це дуже дешево. Так дешево, що на тендерах інших військових частин та органів влади дорожче на 20 тисяч. У магазинах – загалом у районі 180 тисяч.
«І ладно б, якби мова йшла про десяток мавіків, які іноді справді десь можна намутить зі знижкою. Але тут мова про поставку понад 2 тисяч дронів. Тобто тут потрібні спеціальні квоти на рівні крупних трейдерів. І якщо виявиться, що хтось просто отримав 20% аванс від загальної суми третина мільярда гривень, і далі зникне з цілком пристойним кавалком грошей 65 млн грн, то це означатиме, що у нас зникнуть не тільки гроші, але й військові залишаться без необхідних дронів», - наголошують НГ.
Крім того, зазначається, що закупівлі дронів ДССЗЗІ проводяться за спеціальною напівтаємною процедурою. В результаті відомі закупівельні ціни, проте приховані всі дані щодо постачальників. Отже, ніхто, крім вузького кола посвячених, не знає, що це за постачальники, яка у них репутація, чи були раніше зриви поставок.
Видання також наводить ТОП-10 тендерів минулого тижня, куди увійшли:
- ДСГП «Ліси України» на 1 млрд 4,72 млн грн купили у ПАТ «Укрнафта» бензин автомобільний та дизельне паливо.
- ПАТ «Укрнафта» на 660,6 млн грн замовила ТОВ «Енергофінанс» спорудження свердловини №178 Анастасівського родовища (під ключ), спорудження свердловини №61Д Анастасівського родовища (під ключ).
- АТ "Укргазвидобування" на 579,62 млн грн купила у ТОВ "Інтерпайп Україна" труби обсадні, безшовні із зовнішнім діаметром 177,8мм (7 дюйм) з муфтовим різьбовим з'єднанням класу "Преміум".
- Державне некомерційне підприємство "Центр комплексної реабілітації "Галичина" на 362,93 млн грн замовило ТОВ "Будівельна фірма "Жовква", лтд" завершення будівництва реабілітаційного комплексу на 300 місць у смт Великий Любінь Львівської області.
- Департамент забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України на 328,76 млн грн купив у невідомого постачальника квадрокоптери DJI Mavic 3T.
- ПАТ «Укрнафта» на 307,2 млн грн замовила ТОВ «Юнітейк» послуги з проведення польових сейсморозвідувальних досліджень на Верхньомасловецькому родовищі та Південно-Східній частині Новосхідницького родовища за технологією 3D.
- КП «Київпастранс» на 288,35 млн грн купив у ТОВ «Татра-Південь» пасажирські самохідні трамвайні вагони довжиною понад 26 метрів із низьким рівнем підлоги.
- КП «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» на 249,82 млн грн замовила ТОВ «Вельт капітал» ремонтно-реставраційні роботи головного корпусу пам'ятника архітектури місцевого значення та благоустрою прилеглої території КЗ ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» у м. Львів
- КП «Міськсвітло» Дніпровської міської ради на 204,01 млн грн купило у ТОВ «Енергоцентр Плюс» електроенергію, без розподілу.
- Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області на 192,93 млн грн замовила Дочірньому підприємству «Хмельницький облавтодор» експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Хмельницькій області відповідно до Переліку автомобільних доріг загального користування державного значення №2 (60,9 км).
Раніше ми писали про те, що Держоператор тилу провів тендер на 1,43 млрд грн за новою схемою.