До програми стимулювання індустріальних парків долучився "Сенс Банк" - Мінекономіки

Ініціатори створення чи керуючі компанії індустріальних парків можуть подавати заявки до "Сенс Банку" на отримання державного стимулювання.
Ілюстративне фото / t.me/mineconomdevUA
Ілюстративне фото / t.me/mineconomdevUA

28 лютого Міністерство економіки України уклало вже четвертий договір про співпрацю в межах програми "Державне стимулювання створення індустріальних парків". Четвертим державним банком, що доєднався до програми, став "Сенс Банк".

Читайте також:

Підтримка індустріальних парків є частиною політики "Зроблено в Україні", повідомила пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що ініціатори створення чи керуючі компанії індустріальних парків можуть подавати заявки до "Сенс Банку" на отримання державного стимулювання за двома ключовими напрямами.

Читайте також:

Перший напрямок передбачає надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків. Держава покриває частину витрат на дороги, зв'язок, газо-, водо- та електропостачання. Це спрощує розвиток парків і приваблює інвесторів.

Другий напрямок - компенсація витрат на підключення до інженерних мереж. Це зменшує фінансове навантаження та прискорює запуск об'єктів. Під час воєнного стану компенсація діє лише для приєднання до електромереж.

"Наразі до державної програми стимулювання створення індустріальних парків долучилося вже чотири державні банки... Тож уже до 2027 року українська економіка отримає понад 26 підприємств переробної промисловості, що позитивне вплине на бюджетні надходження до бюджетів усіх рівнів", - прокоментував заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

Читайте також:

Фінансування отримали 13 індустріальних парків, які реалізують 26 проєктів. Ще два комунальні парки отримають кошти у 2025 році. За три роки з'являться 65 000 кв. м виробничих площ та 26 нових підприємств.

Учасники індустріальних парків отримують низку податкових та митних стимулів, таких як:

  • звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання (за умови відсутності аналогів в Україні, використання його виключно на території індустріального парку та неможливості передачі в оренду);
  • звільнення від податку на прибуток на 10 років (за умови використання вивільнених коштів на розвиток підприємства);
  • можливість отримання пільг по місцевих податках (за рішенням органів місцевого самоврядування).

Читайте також:

У 2025 році передбачено 500 млн гривень на стимулювання індустріальних парків, а за результатами першого півріччя сума може бути збільшена.

Раніше ми писали, що 21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із Реєстру індустріальних парків України.



ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK