У першому кварталі 2025 року платоспроможні банки України отримали чистий прибуток у розмірі 40 мільярдів гривень, більшу частину якого - 65,7% - сформували державні фінансові установи. Про це повідомила пресслужба Національного банку, пишуть Dengi.ua.
Основним джерелом підтримки банківських активів і прибутковості протягом цього періоду залишалося кредитування.
Незважаючи на незначне зниження відсоткової маржі до 7,4% через зростання вартості зобов'язань, особливо в корпоративному сегменті, чистий процентний дохід зріс на 13,7% у річному вимірі.
На зростання дохідності активів позитивно вплинуло підвищення дохідності депозитних сертифікатів НБУ, що відбувалося на тлі збільшення облікової ставки. Водночас дохідність кредитів і державних облігацій (ОВДП) залишалася майже незмінною.
Чистий комісійний дохід у річному обчисленні підвищився на 10,4% головним чином за рахунок зростання доходу від обслуговування платіжних операцій. Додатковим джерелом зростання операційного доходу стала позитивна переоцінка ОВДП.
"З огляду на скорочення всіх основних складових операційних витрат операційна ефективність банків зросла. Операційно збитковими за квартал були 11 банків з 60", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що отриманий прибуток підтримує капітал банків, що дає змогу не лише дотримуватися вимог регулятора, а й продовжувати кредитування економіки. Однак невизначеність у податковій сфері й надалі стримує реалізацію інвестиційних планів банків.
Регулятор додав, що в першому кварталі 2025 року спостерігалося зниження достатності капіталу. За даними за 2024 рік, банки отримали 91 мільярд гривень чистого прибутку після сплати 96 мільярдів гривень податку на прибуток за підвищеною ставкою в 50%.
Раніше ми писали, що з 19 до 23 травня в системі "Prozorro.Продажі" заплановано продаж активів восьми банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів. Початкова ціна реалізації всіх лотів становить 209,3 млн грн.