У травні 2025 року кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 825 до 820. Кількість банків залишилася незмінною - 60. Про це повідомила пресслужба Національного банку України, пишуть Dengi.ua.
Так, станом на 1 червня 2025 року на ринку небанківських фінансових послуг працювали:
- 438 фінансових компаній (було 442);
- 52 страховики non-life (було 53), 10 life-страховиків (без змін), один страховик зі спеціальним статусом;
- 106 ломбардів (без змін);
- 96 кредитних спілок (без змін);
- один лізингодавець (без змін);
- 43 страхових брокери (без змін);
- 73 колекторські компанії (без змін).
Кількість банківських груп (15) на ринку не змінилася. Кількість небанківських фінансових груп зменшилася на одну (40).
Водночас без змін на платіжному ринку. Там діють 15 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (кількість не змінилася), та 14 міжнародних.
На ринку надавачів фінансових платіжних послуг також нічого не змінилося. Там працюють 18 платіжних установ, 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг, один банк-емітент електронних грошей та один оператор поштового зв'язку.
До інших суб'єктів, що діють на платіжному ринку, належать 50 комерційних агентів (без змін) та 31 технологічний оператор платіжних послуг (без змін).

Раніше ми писали, що в Україні запрацює новий тип фінансової установи - банк фінансової інклюзії (БФІ), що здійснюватиме діяльність на підставі обмеженої банківської ліцензії. Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт №13018-д.
Нагадаємо, Національний банк України на підставі власної заяви ТОВ "Зет-Фінанс", що працювало на ринку майже 8 років, відкликав ліцензію на діяльність фінансової компанії з правом надання такої фінансової послуги як фінансовий лізинг.