Національний банк України зміцнив офіційний курс гривні, незважаючи на збереження високого дефіциту валюти та великий обсяг інтервенцій. Про це йдеться в тижневому огляді інвесткомпанії ICU, пишуть Dengi.ua.
Як зазначається в огляді, за чотири робочі дні минулого тижня загальний дефіцит валюти зріс майже на 11% і сягнув $430 млн. Основним фактором стало подвоєння чистої купівлі валюти в роздрібному сегменті - до $46 млн. На міжбанку чиста купівля збільшилася на 2,5% (приблизно $10 млн) до $384 млн.
Аналітики повідомляють, що НБУ продав із міжнародних резервів ще $639 млн, як і тижнем раніше. Це перевищує середньотижневий обсяг інтервенцій за час повномасштабної війни.
Водночас Нацбанк зміцнив офіційний курс гривні спочатку трохи нижче позначки 41,5 грн/$, а в п'ятницю до 41,4 грн/$, що означає зростання курсу на 0,3% за тиждень. У системно важливих банках готівковий курс залишився стабільним - на рівні 41,1-41,7 грн/$.
НБУ залишається головним продавцем валюти на ринку і, схоже, не планує найближчим часом послаблювати курс гривні.
"На нашу думку, він почувається цілком комфортно з поточними обсягами тижневих інтервенцій, близькими до середньотижневого рівня за час повномасштабної війни. НБУ не поспішатиме відмовлятися від політики міцної гривні в найближчі місяці. Зростання купівлі валюти в роздрібному сегменті є типовим для початку місяця, адже у фізичних осіб оновлюються ліміти на придбання валюти онлайн", - додали експерти.
Раніше ми писали, що курс долара залишається одним із ключових чинників формування цін на паливо в Україні.
Нагадаємо, частка інших валют, крім долара та євро, в операціях купівлі-продажу становить лише 2,5%. Так, за весь 2024 рік на купівлю валют, відмінних від євро та долара, фізичними особами припало всього 2,43%. Лідером серед них став польський злотий - на його частку припало 1,45% (еквівалент $377,4 млн). За ним йдуть британський фунт стерлінгів - 0,35% ($90,86 млн) і чеська крона - 0,31% ($79,2 млн).