Держбанк Індії відрізав від платежів компанію "Роснефти": причини

Nayara Energy обробляє імпортовану нафту, забезпечуючи близько 8% індійського ринку нафтопереробки.
Michael Pointner / unsplash.com
Michael Pointner / unsplash.com

Державний банк Індії (SBI) призупинив проведення торговельних і валютних операцій для компанії Nayara Energy через ризик потрапляння під санкції після підвищення мит США наприкінці минулого місяця. Як повідомило джерело, знайоме із ситуацією, таке рішення ухвалили для запобігання можливих обмежень з боку США та Європейського союзу. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на The Economic Times.

"Банк прийняв цю пропозицію зовсім недавно, після введення мит США, щоб забезпечити дотримання міжнародних правил. Уряд не давав жодних вказівок, але кожен банк має ухвалити рішення про те, як вирішувати ці проблеми, і SBI це зробив", - зазначив співрозмовник видання.

Зазначається, що Nayara Energy була створена в серпні 2017 року після того, як "Роснефть" придбала у Essar Oil нафтопереробний завод у Вадінарі потужністю 20 млн тонн нафти на рік. Зараз компанія обробляє імпортовану нафту, забезпечуючи близько 8% індійського ринку нафтопереробки - другого за величиною в Азії з обсягом понад 256 млн тонн на рік. В її розпорядженні перебуває понад 6500 автозаправних станцій по всій країні.

Читайте також:

Повідомляється, що подібно до Reliance Industries, Nayara закуповує нафту за кордоном і переробляє її на паливо, яке потім реалізує в Індії, Європі та на Близькому Сході.

При цьому складнощі у компанії почалися в липні, після того як Європейський союз затвердив 18-й пакет санкцій проти Росії. Обмеження включали заборону на імпорт російського палива і встановлення стелі ціни на російську нафту в розмірі 47,6 долара за барель.

"Європейські санкції, введені 18 липня, стали останньою краплею. Усі банки із зарубіжними філіями та операціями зобов'язані дотримуватися державних законів, щоб уникнути пильної уваги з боку регулюючих органів. Останні європейські санкції, а також введені після цього мита США ускладнили обробку транзакцій для Nayara", - пояснило джерело.

SBI і Nayara не надали коментарів на запити журналістів. Однак оскільки SBI, найбільший індійський банк за обсягом активів, обмежив операції з Nayara, експерти вважають малоймовірним, що інші кредитні установи продовжать проводити операції для компанії.

Раніше Dengi.ua повідомляли про те, що через санкції Росія змушена пропонувати сиру нафту індійським покупцям за зниженими цінами.

Крім того, як писали Dengi.ua, на тлі зниження інтересу Індії до російської нафти найбільша індійська нафтопереробна компанія Indian Oil Corp закупила 7 мільйонів барелів нафти в постачальників зі США, Канади та Близького Сходу.



Слідкуйте за нашими новинами та відео
  • YouTube
  • Facebook
  • Telegram
  • Google News

ТОП-Новини