Міністерство оборони запустило у тестовому режимі дослідну експлуатацію інформаційної системи "Майно", яку розробили військовослужбовці Центру масштабування технологічних рішень. Про це повідомляють Dengi.ua.
За словами міністра оборони Дениса Шмигаля, ведення обліку майна у військових частинах завжди займало багато часу та зусиль. Тому важливо оперативно формувати потреби, складати звітності та списання майна.
Зазначається, що система дає змогу в єдиному середовищі вести ключові процеси обліку всього військового майна на рівні військової частини: від формування потреби до переміщення, списання та звітування. Це значно полегшує роботу служб забезпечення, що дає змогу управляти ресурсами швидко та прозоро.
Повідомляється, що система "Майно" дає:
- Швидкість: облік, переміщення та поділ майна відбуваються значно швидше.
- Прозорість: актуальні дані про рух майна доступні одразу без очікування паперових звітів.
- Безпека: багатофакторна автентифікація, доступ до ролей та аудит дій забезпечують захист інформації.
"Цифровізація обліку військового майна дає змогу командирам і службам забезпечення ухвалювати обґрунтовані рішення на основі актуальних даних та оперативно реагувати на потреби підрозділів. Рада зазначити, що це ще одна система, розроблена військовими підрозділами ІТ, тобто військовими для військових", - зазначила заступник міністра Оксана Ферчук.
Також зазначається, що впровадження системи здійснюється Міноборони разом із Генеральним штабом ЗСУ.
"Система "Майно" - це сучасний інструмент для військової частини, що забезпечує повний цикл обліку майна: від формування потреби до списання. Ця система інтегрована з системою управління логістичним забезпеченням, що дає змогу бачити єдину картину руху ресурсів і ухвалювати рішення швидко та прозоро", - повідомив тимчасовий виконувач обов'язків начальника Головного управління зв'язку та кібербезпеки Генерального штабу ЗСУ полковник Юрій Гай.
Як повідомили в міністерстві, на першому етапі тестування система охоплює засоби зв'язку та кібербезпеки, а потім її планують поширити на інші служби. У рамках дослідної експлуатації передбачено навчання персоналу, перевірку функціональності, підготовку до масштабного впровадження.
Нагадаємо, як повідомляли Dengi.ua, Міноборони наростило поставки перехоплювачів в армію.
Крім того, як писали Dengi.ua, військовим виділять 12 млрд грн для замовлення техніки через DOT-Chain Defence.


