У січні 2026 року видатки загального фонду державного бюджету становили 243,8 млрд грн, що на 29,7 млрд грн або на 13,9% більше, ніж у січні минулого року. Про це повідомляють Dengi.ua з посиланням на дані Міністерства фінансів.
Зазначається, що видатки загального фонду державного бюджету на безпеку та оборону за січень 2026 року становили 149,6 млрд грн або 61,4% від усіх видатків загального фонду.
Повідомляється, що в структурі видатків за економічною класифікацією також найбільше грошей спрямовано:
126,2 млрд грн - на оплату праці працівникам бюджетної сфери з нарахуваннями (освітяни, науковці, працівники медицини, культури, соціальні працівники та ін.) або 51,8% від загального обсягу видатків, витрачених за січень 2026 року (порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 16,2 млрд грн або 14,7%;
54,5 млрд грн - на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомог, стипендій) або 22,4% від загального обсягу видатків, що на 4 млрд грн, або на 6,9%, менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Кошти було спрямовано, зокрема, на:
- трансферт Пенсійного фонду для фінансового забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій;
- соціальний захист дітей та сімей, захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини, для підтримки малозабезпечених сімей;
- виплату житлових субсидій та пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.
20,8 млрд грн - на обслуговування державного боргу або 8,5% від загального обсягу (проти аналогічного періоду минулого року зросли на 6,3 млрд грн або на 43,7%);
17,8 млрд грн - на трансферти місцевим бюджетам або 7,3% від загального обсягу (проти аналогічного періоду минулого року зросли на 5,4 млрд грн або на 43%);
12,4 млрд грн - на оплату використання товарів і послуг або 5,1% від загального обсягу видатків. Кошти було спрямовано, зокрема, на:
- підтримку Збройних сил України та інших військових формувань і правоохоронних органів. Це придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншої спеціальної екіпіровки), паливно-мастильних матеріалів, продуктів харчування, оплата комунальних послуг;
- перерахування Національною службою здоров'я України на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
10,9 млрд грн - на субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) або 4,5% від загального обсягу видатків. Грошові кошти були спрямовані, зокрема, на придбання товарів для задоволення потреб Збройних Сил України.
Крім того, Dengi.ua повідомляли про те, що Україна отримає від партнерів у рамках групи "Рамштайн" військової допомоги на 38 млрд дол. у 2026 році.
Також Dengi.ua писали, що в січні 2026 року міжнародні резерви України збільшилися на 357,8 млн дол. порівняно з груднем минулого року.

