ДОТ закупив продпайки для ЗСУ дорожче, ніж ГУР та Нацгвардія – ЗМІ

Нинішні закупівлі підприємства Міноборони коштували державі 140 млн гривень.
ДОТ закупив продпайки для ЗСУ дорожче, ніж ГУР та Нацгвардія – ЗМІ
Ціни на посилені пайки для ЗСУ у ДОТ вийшли до 25% дорожче від аналогічних закупівель Нацгвардії та ГУР / Колаж: dengi.ua

За даними "Прозорро", ДП Міноборони України "Державний оператор тилу" (ДОТ) уклало контракти на постачання 333 340 наборів на суму 140,92 млн грн добових польових наборів продуктів № 15 категорії "посилений". При цьому ціни на пайки вийшли до 25% дорожче від аналогічних закупівель Нацгвардії та ГУР.

Про це пишуть "Наші гроші".

Читайте також:

Зазначається, що закупівлю саме таких пайків ДОТ провів уперше. Централізовано в Україні їх практично не купували. Принаймні у березні 2024 року заступник Міністра оборони Віталій Половенко говорив, що востаннє закупівля пайка 15-ї норми відбулася наприкінці 2022-го року. Але тоді всю партію було вилучено через невідповідність лабораторних вимог.

Повідомляється, що нинішня закупівля складалася із шести окремих лотів. Кожен на 66668 посилених добових пайків. Контракти підписали за п'ятьма лотами, торги ще на один лот, оголосять повторно. Перші набори мають бути поставлені вже до 25 грудня 2024 року до Одеської, Харківської, Дніпровської, Львівської та Вінницької областей.

Видання наводить ціни пайків залежно від постачальника:

  • ТОВ "Юг прод торг". Лот 2 та лот 4 кожен на 25,32 млн грн. Ціна за набір 380 грн/од.
  • ТОВ "Партнер Юркрейн". Лот 3 – 29,33 млн грн, 440 грн/од., Лот 6 – 30,40 млн грн, 456 грн/од.
  • ТОВ «Ходорівський м'ясокомбінат». Лот 5 – 30,54 млн грн, 458 грн/од.

При цьому набори складаються з однакових продуктів харчування, але від різних виробників.

«Поки Міністерство оборони майже два роки не купувало через "Прозорро" пайки за нормою 15, їх купували частини ГУР та Нацгвардії. «Наші гроші» у період із 2022 по 2024 рік знайшли сім закупівель добових наборів продуктів за нормою 15, чотири з них посилених. У всіх угодах ціна пайка була дешевшою, ніж у ДОТ. Різниця у цінах становить 13-25%», - зазначають журналісти.

Видання наводить ціни Нацгвардії та ГУР у порівнянні з Держператором тилу в грн/од (перша цифра НГУ та ГУР, а друга ГОП): 327/380; 340/440; 342/456; 344/458.

Також наголошується, що на цих закупівлях ГУР та НГУ за лоти змагалися від 3 до 6 учасників. І в останній закупівлі ГУР також брало участь ТОВ «Юг прод торг». Його пропозиція була дешевшою, але її відхилили, оскільки в наданих експертних висновках була відсутня інформація про органолептичні показники галет з борошна, меленого перцю, чаю та кураги. Також "Юг прод торг" не надав копію випробувань або експертний висновок на родзинки.

Повідомляється, що у закупівлях ДОТ конкуренція була значно нижчою – від 1 до 3 учасників. Від них вимагали сертифікати на систему управління безпекою харчових продуктів від усіх постачальників складових, довідку про наявність техніки, персоналу тощо.

«Учасники скаржилися на те, що термін постачання (до 25.12.2024) не є реалістичним і просили його продовжити, звертаючи увагу на повітряні тривоги, логістичні труднощі, тривалі терміни виготовлення упаковки тощо. ДОТ обіцяв прояснити цю ситуацію з термінами з Командуванням сил логістики ЗСУ, яке й виставило завдання на постачання в такі стислі терміни. Однак у укладених угодах із переможцями залишилася кінцева дата постачання 25 грудня», - пише видання.

Журналісти також опублікували інформацію про переможців тендеру, а саме:

  • Одеське ТОВ «Юг прод торг» засноване у 2022 році. Тоді фірмою володів та керував Олександр Пашник із Миколаєва. У липні 2023 року фірму переоформили на миколаївців Євгена Степанюка та Володимира Дорошенка. Видання вже повідомляло про зв'язки власників фірми з підприємцем Максимом Бревдою, який на 2022 рік був відомий як радник мера Миколаєва Олександра Сєнкевича, а ще раніше – радник екс-голови Миколаївської ОДА Олексія Савченко. З 2023 року фірма натендерила 51,67 млн грн. Нинішні контракти з ДОТ – найбільші.
  • ТОВ «Партнер Юркрейн» із Дніпра на ринку з 2017 року. Власник та бенефіціар фірми теж дніпрянин Станіслав Яблонський, частина на підприємстві належить АТ «ЗНІКІФ «ВС Інвестмент» Владислава Штіпельмана. Фірма була заснована як «Партнер декор» і займалася торгівлею фарфором, скляним посудом та засобами для чищення, потім виробництвом текстилю. «Партнер юкрейн» підприємство стало у 2022 році, з жовтня 2023 року вид діяльності змінився на виробництво харчових продуктів. Цього року із засновників вийшла Ганна Бублій та на її місце прийняв венчурний інвестиційний фонд Інвестмент. З третього грудня цього року фірмою керує Катерина Руденко, яка є керівником та власницею ТОВ «Фуд хоспіталіті груп», зареєстрованою у жовтні цього року. З 2020 року "Партнер юкрейн" натендерила 121,86 млн грн, контракти з ДОТ - найбільші.
  • ТОВ «Ходорівський м'ясокомбінат» із Львівської області зареєстровано у 2005 році. Керує фірмою Дмитро Матвійко, належить підприємство Миколі та Людмилі Согор. Остання також володіє або має частки у ТОВ «Естетик клінік «Генеза», ТОВ «Лемберг», ТОВ «Лемберг-агро», ТОВ «Лемберг-флаверс». З 2022 року м'ясокомбінат натендерив 75,1 млн грн. Контракт з ДОТ – найбільший.

Раніше ми писали про те, що ДОТ приховав дані у «Прозорро» під час проведення двох тендерів на продукти харчування для ЗСУ у Донецькій області за 900 млн грн та Сумській за 387 млн ​​грн. При цьому в обох випадках він відхилив дешевших учасників і вибрав дорожче, але жодних інших даних немає, оскільки було обрано секретну процедуру закупівлі.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK