Квартирне питання: чому українці їдуть на окуповану територію

За оцінкою німецького видання, до Маріуполя могли повернутися від 5 до 20 тисяч містян.
Квартирне питання: чому українці їдуть на окуповану територію
Для того, щоб продати майно, громадяни України спочатку мають прийняти російське громадянство або заплатити великі гроші / Колаж: dengi.ua

Декілька днів тому депутат Максим Ткаченко повідомив, що близько 150 тисяч українців повернулися на окуповані росіянами території, більшість із них — 67-70 тисяч — до Маріуполя на Донеччині. Німецьке видання Spiegel розбиралося з причин такого явища. У матеріалі сказано, що насправді кількість тих, хто повертається в окупацію невелика, переважно це люди похилого віку і жінки.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на статтю в німецькому журналі.

Читайте також:

Зазначається, що навесні країна-агресор почала надавати псевдозаконного вигляду експропріації українського майна на окупованих територіях. Як наслідок, його власникам дали небагато часу, щоби відновити фізичне користування нерухомістю або продати її. Інакше будинки та квартири підлягатимуть так званій "націоналізації". Саме тому українці повертаються на окуповані території, аби вирішити проблеми зі своєю власністю.

«Для того, щоб продати майно, громадяни України спочатку мають прийняти російське громадянство. Ще один варіант – заплатити великі гроші» - пише видання.

Також повідомляється, що є й ті, хто повернувся до окупації, щоб там жити. І не обов'язково у своїх будинках. Дехто отримує житло від Росії, яке окупанти збудували на руїнах розбомблених ними ж багатоповерхівок, де загинули люди. Олександр, який виїхав до Фінляндії на початку повномасштабного вторгнення, вважає, що до Маріуполя могли повернутися до 20 тисяч українців — жінок і людей похилого віку, тоді як інша анонімна співрозмовниця Spiegel, яка ніколи не виїжджала з міста, вважає, що ця цифра в рази менша — близько 5 тисяч.

При цьому наголошується, що всупереч численним запитам, видання не змогло поспілкуватися ні з ким, хто повернувся в окупацію, оскільки всі припускають, що їхні телефони прослуховують і ніхто не хоче ризикувати.

Раніше ми писали про те, що Україна розпочинає реалізацію масштабного проекту будівництва соціального житла, спрямованого на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення демографічного та економічного потенціалу країни. В рамках ініціативи, що координується Державним агентством відновлення, перший етап передбачає будівництво від 6000 до 8000 квартир у 15 містах.



x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK