В Україні діє програма "Прихисток", у рамках якої українці, які надають житло внутрішньо переміщеним особам (ВПО), отримують фінансову компенсацію від держави. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1544, з 1 січня набув чинності новий порядок нарахування та виплати компенсацій за комунальні послуги та тимчасове розміщення переселенців. Тепер ці функції виконує Пенсійний фонд України.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Зазначається, що в рамках внесених змін передбачено передачу даних про одержувачів виплат до Пенсійного фонду, а також можливість власникам житла подавати документи для оформлення компенсації напряму через веб-портал електронних послуг ПФУ або з використанням мобільного додатку.
Повідомляється, що нововведення спрощують процес отримання компенсації, роблячи його більш доступним та оперативним. Використання електронних сервісів прискорить розгляд заявок і виплату відшкодування.
При цьому для тих, хто вже отримує компенсацію за програмою "Прихисток", виплати будуть продовжені автоматично, і додаткове звернення не потрібне.
"А тим власникам, які планують вперше скористатись програмою «Прихисток», або скористалися з початку року, з 1 березня необхідно звертатись до Пенсійного фонду України", - ідеться в повідомленні.
Як це зробити:
- Це можна зробити онлайн - через портал електронних послуг ПФУ або офлайн - тоді необхідно звернутися до найближчого сервісного центру ПФУ. Власник житла разом із представником сім'ї-ВПО мають подати заяву та повідомлення (встановленої форми).
- Компенсація витрат призначається власнику житла на 6 місяців, потім вона автоматично продовжується ще на наступні 6 місяців (після проведення перевірки права на її призначення).
- Розмір компенсації становить 450 грн на місяць - за розміщення однієї особи.
- Компенсація призначається на 6 місяців з автоматичним її продовженням після перевірки Пенсійним фондом на відповідність критеріям призначення.
Компенсація не призначається, якщо:
- власник житла і ВПО пов'язані родинними зв'язками;
- ВПО більше місяця не проживає в житловому приміщенні, за адресою якого надається компенсація, або перебуває за кордоном понад 30 календарних днів поспіль на дату проведення перевірки або
- ВПО протягом 3 місяців до звернення придбано, отримано безоплатно або на пільгових умовах житло.
Раніше ми писали про те, що Мінрозвитку спрямувало ще 2 млрд гривень на компенсації за знищене житло для ВПО.