Український уряд та Світовий банк уклали угоду для виділення додаткових 84 млн доларів для продовження проєкту "Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)". Відтак ще 25 тисяч сімей отримають компенсації за пошкоджене житло.
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
Угоду підписали віцепрем'єр-міністр із відновлення України - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба та регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Роберт Сом.
"Кошти будуть спрямовані на підтримку програми "єВідновлення" для виплати компенсацій на пошкоджене майно та для підтримки розвитку Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Очікуємо, що завдяки цьому фінансуванню понад 25 тисяч сімей зможуть відремонтувати свої оселі та повернутися до нормального життя", - зазначив Кулеба.
За інформацією міністерства, кошти будуть розподілені наступним чином:
- 82,5 млн доларів - надання компенсацій громадянам для ремонту житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення;
- 1,5 млн доларів - підтримка та вдосконалення Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Проєкт HOPE реалізується завдяки партнерству зі Світовим банком. До нього входять компенсації для відновлення пошкодженого житла в рамках "єВідновлення", а також компонент відновлення багатоквартирних будинків. Наразі він є наймасштабнішим проєктом у житловому секторі.
Раніше ми писали, що українці, які втратили нежитлову нерухомість унаслідок війни після 24 лютого 2022 року, можуть подати заяву про відшкодування до Реєстру збитків через портал "Дія".


