Влада знову заговорила про підвищення тарифу на електроенергію: коли це може статися

На відновлення енергосистеми не вистачає грошей.
Влада знову заговорила про підвищення тарифу на електроенергію: коли це може статися
Álvaro Serrano / unsplash.com

Перекрити завдані збитки українській енергосистемі тільки за рахунок чинного на сьогодні тарифу на електроенергію та міжнародної допомоги, яка існує на сьогодні, неможливо. Виходом із ситуації може стати підвищення тарифів уже цього року.

Про це повідомляє прес-служба Держенергонагляду із посиланням на слова свого керівника Руслана Слободяна в ефірах телемарафону.

«Останнім часом суттєві удари зазнали об'єктів електроенергетики Харківщини, Сумщини, Донеччини. Лише на Сумщині залишилося без напруги близько 400 тисяч споживачів. На даний момент більшість споживачів вже заживлені за резервними схемами», – заявив Руслан Слободян.

Читайте також:

Однак, як зазначив голова Держенергонагляду, мова про тотальний блекаут не йдеться. «Але відключення, на жаль, можливі. Все залежить від того, наскільки вдасться відновити пошкоджені енергооб'єкти до початку опалювального періоду», –  наголосив він.

За його словами, на сьогодні знищено близько 80% теплової генерації, а загалом уражено понад 7 ГВт генеруючих потужностей. За попередніми розрахунками, за останні півтора місяці збитки перевищили 1 млрд дол.

“Нам потрібно терміново знайти фінансовий ресурс для відновлення енергетики. Тому зараз потрібна велика концентрація зусиль. Ймовірно, доведеться все ж таки розглянути можливість залучення внутрішніх резервів – переглянути тариф на електроенергію. Нещодавно НБУ прогнозував поступове підвищення тарифу упродовж наступних років. Оскільки потрібен справді великий фінансовий ресурс для відновлення об'єктів електроенергетики, перший етап такого підвищення, можливо, доцільно зробити вже цього року», – підкреслив Руслан Слободян.

Раніше ми писали про те, що Міненерго всерйоз розглядає підвищення тарифу на електроенергію для населення.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK