Міністерство аграрної політики та продовольства розробило й впровадило інформаційно-комунікаційну систему "Основний реєстр складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, і реєстр зернового складу". Про це повідомила пресслужба відомства.
З актуальною інформацією щодо роботи Реєстру можна ознайомитися на офіційному сайті ДП "Держреєстри України".
Які переваги впровадження Реєстру складських документів на зерно:
- розміщення Реєстру на Єдиній платформі реєстрів державних органів на "Дія.Engine";
- реалізована можливість керування бланками в частині їх переміщення між складами;
- доступ елеваторів до роботи з Реєстром через веббраузер. Управління доступом користувачів реалізовано безпосередньо в системі та доступно керівнику елеватора;
- наявність АPI-інтерфейсу для інформаційного обміну з обліковими системами зернових складів;
- використання електронного цифрового підпису для авторизації користувачів;
- реалізовані робочі кабінети для банківських установ;
- інтеграція Реєстру з ЄДР (Єдиним державним реєстром юридичних осіб);
- нові формати звітності.
"Мінагрополітики продовжує рух у бік цифровізації для спрощення доступу до послуг. Впровадження Реєстру зберігання зерна створює передумови переходу на безпаперові технології та запровадження електронного складського документу на зерно. Також створює можливість інтеграції з торговельними майданчиками для розвитку ринку зерна України", - зазначив міністр агрополітики Віталій Коваль.
Раніше ми писали, що Україна має право доступу на експорт продукції за 340 торговими напрямками аграрної продукції, у найближчі п'ять років заплановано посилити роботу щодо відкриття нових ринків та збільшити експортний потенціал країни.