Мінагрополітики розпочинає політику реального імпортозаміщення у сфері продовольства. Мінагрополітики разом із Кабміном розпочали формування дорожньої карти для переорієнтації держзакупівель.
Про це повідомляє прес-служба Мінагро з посиланням на слова міністра агрополітики Віталія Коваля.
Зазначається, що у структурі державних закупівель більшість – імпортні продукти харчування. Зокрема, рибу державні структури сьогодні здебільшого постачають з-за кордону. Тому міністр вважає, що в раціоні тих, хто купує продовольство за державні кошти, має бути українська риба.
«Лише минулого року державою було закуплено імпортну рибу майже на 40 мільярдів гривень. Йдеться про хека, пангасіуса та інших. Наша мета – змінити політику державних закупівель на користь української риби. Наприклад, у раціоні ЗСУ хек можна замістити товстолобом та білим амуром. У нас вже є підтвердження головного дієтолога МОЗ, що за енергетичними цінностями ці види риби не поступаються імпортним. Це позитивно позначиться на платіжному балансі країни, створить додатковий попит на вирощену в Україні рибу та дасть поштовх для розвитку галузі», - наголосив Віталій Коваль.
За словами міністра, патріотизм має виявлятися у всіх сферах. Економічний – не виняток. Українці мають підтримувати українців. Тим більше, що вже діє державна програма національного кешбеку «Купуй українське».
Раніше ми писали про те, що у 2023 році серед української продукції аквакультури найвища середня ціна була у річкових раків, що склала 500 тис. грн/тонна.