За 13-й тиждень роботи "зернового коридору", з 24 по 30 жовтня, через морські порти Одеської області було експортовано 1 044,7 тис. т агропродукції. Це на 33% більше ніж тиждень тому, повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).
Читайте також: ООН і Туреччина погодили рух суден "зерновим коридором" на 31 жовтня
Водночас кількість завантажених кораблів становила 38, що на 6 одиниць більше за попередній тиждень.
Після двотижневого зниження обсягів експорту "зерновим коридором" було знову зафіксовано зростання, незважаючи на значну чергу суден, які чекали на інспекцію.
Найбільші обсяги експорту становили:
- кукурудза (46% експорту за тиждень);
- пшениця (26%);
- ріпак (12%).
Читайте також: Заборона на експорт гречки діятиме в Україні до кінця року
Зазначається, що українська продукція попрямувала в країни Європи (Іспанія, Нідерланди, Бельгія та інші), Азії (Китай, Туреччина, Ізраїль та інші) та Африки (Єгипет, Алжир, Туніс та інші).
Усього з початку роботи "зернового коридору", з 1 серпня по 30 жовтня, Україна експортувала 9,5 млн т продукції АПК.
Раніше ми писали, що за два дні в рамках реалізації "зернової ініціативи" гуманітарним коридором в обидва напрямки пройшли 17 суден, з них 2 - в українські порти під завантаження.