
На температуру у квартирі впливає ряд факторів, такі як якість подачі в систему опалення теплоносія, рівень теплоізоляції будинку й правильне розташування батарей. Важливим чинником є й тепловіддача радіатора. Є декілька простих способів, які допоможуть підняти температуру в приміщенні на 2-4 градуси, не роблячи при цьому ремонт.
Читайте також: Як зберегти тепло в оселях узимку: Українцям дали корисні поради
Так, щоб збільшити тепловіддачу, необхідно забезпечити вільний доступ холодного повітря до радіатора, а теплого - від нього.
Важливо звільнити простір біля радіаторів опалення та прибрати декоративні панелі. Довгі штори або меблі, що закривають батареї, помітно знижують ефективність опалення.
Щоб повітря прямувало в бік кімнати, рекомендується встановити поруч із радіатором вентилятор. Для цього можна використовувати непотрібний кулер від комп'ютера, установивши його під батареєю так, щоб повітряний потік прямував нагору.
Читайте також: Що робити, якщо довго немає світла й тепла під час опалювального сезону: рекомендації МВС
Якщо радіатор глибоко в ніші під підвіконням, можна зробити в підвіконні прорізи й закрити їх декоративними гратами, що дозволить домогтися поліпшення конвекції.
Щоб більше тепла йшло не на обігрів стін, а в житло, потрібно за радіатором прикріпити відображаючий екран, створивши так певний бар'єр між холодною стіною й теплою батареєю. Для цього знадобиться проста фольга або тонкий шар утеплювача з відображаючим екраном.
Крім того, поверхню батареї треба регулярно очищати від забруднень та пилу, оскільки вони погано впливають на теплообмін. Важливо робити це як мінімум тричі на рік.
Читайте також: Кабмін скасовує податки на імпорт товарів, необхідних для проходження опалювального сезону
Цікавий факт, який теж допоможе підвищити градус тепла у квартирі: чим темніший колір батареї, тим краще її тепловіддача. Чорні або коричневі поверхні мають на 20-25% кращу тепловіддачу ніж світлі.
Нагадаємо, українцям дали поради щодо безпечного харчування та зберігання продуктів в умовах тривалих відключень електроенергії.