З початку повномасштабної війни понад 8 млн українців стали біженцями. Понад 5 млн подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, посилаючись на дані Агентства ООН у справах біженців станом на кінець травня.
Читайте також: Скільки українських біженців планують залишитися в Польщі - результати дослідження
"Від початку широкомасштабного вторгнення РФ мільйони наших співгромадян змушені були покинути свої домівки в пошуках безпеки як всередині України, так і за її межами", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що найбільшу кількість громадян України прийняли держави ЄС, зокрема, Польща, Німеччина, Чехія.
Читайте також: У Канаді продовжили програму підтримки біженців з України: на скільки
"Сповідуючи принципи, проголошені Конвенцією про статус біженців, європейські країни внесли зміни у своє законодавство, щоб підтримати українців у цей нелегкий час", - розповів омбудсмен.
Він додав, що в березні 2022 року Рада ЄС вперше у своїй історії застосувала Директиву про тимчасовий захист (2001/55/ЄC). Тимчасовий захист надає доступ до права на проживання, доступ до ринку праці, житла, соціальної та медичної допомоги.
Читайте також: Як українським біженцям продовжити тимчасовий захист у Чехії
"Таке рішення стало сигналом цілому світу, що Україна та її громадяни не залишилися наодинці зі своїми проблемами", - наголосив Лубінець.
Раніше ми писали, що Польща продовжила період тимчасового захисту для українців.