У вересні 2024 року українська економіка зросла на 3,8% [±1%] порівняно з вереснем 2023 року. За дев'ять місяців 2024 року зростання ВВП оцінюється на рівні 4,5% [±1%] порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Міністерства економіки.
Читайте також: Атаки на енергетику: ЄБРР погіршив прогноз зростання української економіки наступного року
За словами міністра економіки Юлії Свириденко, незважаючи на виклики війни, економіка України продовжує відновлюватися.
"У вересні найбільший приріст показало сільське господарство завдяки ранньому збору пізніх культур. Зростання також спостерігалося в транспорті та будівництві. Другий місяць поспіль підприємства торгівлі, промисловості та будівництва покращують оцінки своєї діяльності на найближчу перспективу, і однією з ключових причин цього оптимізму є нормалізація ситуації в енергетиці", - пояснила очільниця Мінекономіки.
Читайте також: Вартість світових технологічних гігантів у жовтні перевищила ВВП Індії: хто у списку ТОП-10
Вона зауважила, що економічне зростання за перші дев'ять місяців 2024 року на рівні 4,5% відповідає оновленому урядовому прогнозу. Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%.
Пожвавлення внутрішнього попиту та стабільна робота Українського морського коридору підтримали позитивні тенденції в промисловості. Зростає попит на продукцію машинобудування (зокрема ВПК) та будівельні матеріали, а також промислові товари для домогосподарств.
Читайте також: Вантажооборот «Українського коридору» за рік склав 64,4 млн тонн: що його забезпечує
Пожвавлення промисловості позитивно вплинуло на транспорт: зросли обсяги залізничних перевезень та переробки вантажів у морських портах. У будівництві збільшились обсяги робіт завдяки відновленню критичної інфраструктури та ремонту доріг.
У внутрішній торгівлі спостерігалось зростання обороту завдяки збільшенню споживчого попиту та налагодженню постачання товарів.
Крім того, сільське господарство демонструє позитивну динаміку через початок збору пізніх культур, а тваринництво зростає завдяки стабільному попиту та державній підтримці.
Читайте також: Жнива-2024: прогноз щодо врожаю та прибутку українських аграріїв
Водночас дефіцит кваліфікованих фахівців негативно впливає на очікування та економічну активність бізнесу.
Раніше ми писали, що з початку роботи українського морського коридору порти Великої Одеси обробили вже 75 млн тонн вантажів, з яких 50,1 млн тонн - продукція українських аграріїв.