Президент США Дональд Трамп заявив, що обмеження проти російської нафти можуть бути відновлені тільки після того, як на світовому енергетичному ринку завершиться криза і ціни стабілізуються.

Про це повідомляє NBC News, пишуть Dengi.ua .

Відповідаючи на запитання про тимчасове скасування частини санкцій проти Росії, пов'язаних з експортом нафти, Трамп зазначив, що насамперед прагне забезпечити стабільні поставки енергоресурсів на світовому ринку.

"Я хочу, щоб у світі була нафта. Я хочу мати нафту", - заявив він.

За словами Трампа, санкції, введені проти Москви після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть повернутися, щойно ситуація на енергетичному ринку нормалізується.

Читайте також: Тіньовий флот Путіна тріщить: санкції принесли "Совкомфлоту" збитки в $648 млн

Також американського лідера запитали про критику з боку деяких іноземних політиків через послаблення санкційного тиску. У відповідь Трамп не дав прямого коментаря і переключився на тему переговорів між Україною і Росією за американського посередництва.

Президент США заявив, що здивований небажанням президента України Володимира Зеленського укласти угоду.

"Скажіть Зеленському, щоб він уклав угоду, тому що Путін готовий до угоди", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що Білий дім розглядав питання скасування ембарго на морські експортні поставки енергоносіїв з Росії , і зрештою Мінфін США видав спецліцензію, яка дозволяє продаж російської нафти і нафтопродуктів, які вже були завантажені на танкери.

Крім того, стало відомо, що Росія обійшла Саудівську Аравію з постачання нафти до Китаю , який залишається її найбільшим у світі імпортером.