У середу, 3 грудня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування банків податком на прибуток підприємств у 2026 році (№14097). Про це повідомила пресслужба ВР, пишуть Dengi.ua.

Закон передбачає, що у 2026 році банки сплачуватимуть податок на прибуток за підвищеною ставкою - 50%, без можливості зменшувати оподатковуваний прибуток на збитки минулих років.

"Мета ініціативи - забезпечити стабільне наповнення державного бюджету в умовах воєнного стану та зростання потреб сектору безпеки й оборони. Такий підхід дає змогу збалансувати бюджет і водночас зберегти передбачуваність податкової політики", - йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали, що 3 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому Закон про Державний бюджет на 2026 рік (№14000).

Читайте також: Чистий прибуток українських банків за три квартали зріс до 119,4 млрд грн

Нагадаємо, 21 жовтня 2025 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування банків податком на прибуток підприємств у 2026 році (№14097).