Українці зможуть отримати до 30 тис євро компенсації: Що для цього потрібно

Постраждалі від російської агресії українці можуть подати заяву до ЄСПЛ та отримати компенсацію від 5 тис. євро.
Українці зможуть отримати до 30 тис євро компенсації: Що для цього потрібно
Ілюстративне фото / depositphotos.com

Кожен українець, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5 тис. до 30 тис. євро. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.

Для того, щоб отримати кошти, потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців із моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року.

"Із сьогоднішнього дня сформувати заяву в ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua. Вона спрощує подання заяви, оскільки містить усі необхідні поля для заповнення та підказує громадянам, що саме потрібно вказати", - йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Ситуації, що дають право звернутися до ЄСПЛ:

  • загибель родича;
  • зруйноване житло;
  • поранення;
  • незаконне позбавлення волі;
  • тортури;
  • згвалтування чи насильницьке зникнення людини.

Читайте також:

Як пояснили в міністерстві, щоб подати позов до ЄСПЛ, треба заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву до одного з відділень Укрпошти. При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку потрібно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безоплатними.

Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

"Термін розгляду заяви може становити від одного року, імовірність отримання компенсації є високою", - додали в Мінцифри.

Раніше ми писали, що українці, які надали притулок переселенцям, можуть отримати компенсацію від Товариства Червоного Хреста України.ТОП-Новини

x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK